چرا ماساژ بگیریم

چرا ماساژ بگیریم

User Rating:  / 1
PoorBest تعریف ماساژ: دست‌ورزی، روی پوست و بافت‌های نرم بدن، و روی مجراهای اصلی و فرعی انرژی حیاتی و رگ‌های خون انسان و نقاط مناسب بدن برای طب سوزنی و محل‌های معین می‌باشد و انجام آن به رهایی از استرس و فشار (درد) عضلانی و درد ناشی از صدمات و سرعت بهبود ناراحتی‌های حاد و مزمن کمک می‌کند.

ماساژ چگونه اثر می‌کند؟

زمانی‌که ماهیچه بیش از حد فعالیت دارد، تجمع مواد زائد از جمله اسید لاکتیک می‌تواند باعث درد، گرفتگی و حتی اسپاسم عضلات شود. ماساژ بطور عام، گردش خون و جریان لنفاوی را بهبود بخشیده، مواد غذایی و اکسیژن تازه را به بافتهای مزبور می‌رساند و به خروج مواد سمی و بهبودی کمک می‌کند.

همچنین عضلات در حال کشش می‌توانند به رگهای خونی و اعصاب فشار آورده و با محدود کردن جریان خون باعث ایجاد درد شوند. با ماساژ، منطقه مورد اثر، به‌تدریج فشار عضله بر اعصاب درگیر کاهش یافته و درد کاهش می‌یابد. همین مکانیسم در بهبود عضلات آسیب دیده با ماساژ باعث سودمندی آن است.

علاوه بر این، ماساژ باعث افزایش آندروفین‌ها (نابود کننده‌های درد) و افزایش ترشح هورمون سروتونین (تعدیل کننده خلق و خوی) می‌شود. همچنین ثابت شده که هورمون استرس (کورتیزول) را آزاد می‌نماید. به همین دلیل، ماساژ اغلب به عنوان یک درمان تکمیلی برای افرادی که سیستم ایمنی آنها بر اثر استرس تضعیف شده، توصیه می‌شود. ماساژ بدن، باعث افزايش انرژي ذهني و تغییرات مثبت خلقی مي‌شود.

برخی از بیماریهایی که به ماساژ درمانی خوب جواب داده‌اند، عبارتند از: سندرم خستگی مزمن، استئو آرتریت، سندرم تونل کارپال، میگرن و سیاتیک، بیماران مبتلا به دردهای عضلانی، پشت درد مزمن، بیماریهای ناشی از ضرر رسانی باد، سرما، گرما و رطوبت، ناخوشی یا بهم‌خوردگی مزاج، زخم در اثر زمین خوردن و کوفتگی و رگ‌به‌رگ شدگی و ... .

 

فواید ماساژ، روی دستگاههای بدن

1- دستگاه اعصاب بدن، پس از ماساژ بطور عمیق آرام می‌شود. اختلالاتی نظیر بی‌خوابی، تنش، سردرد و سایر موارد مربوط به استرس، در مقابل نیروی درمانی تماس دست، آرام می‌یابد. همچنین، با ماساژ دادن می‌توان فعالیت ماهیچه‌ها، مجاری و غدد مربوط به سیستم اعصاب را افزایش داد تا اعصاب به آرامش برسد.

2- دستگاه ماهیچه‌ای بدن در اثر ماساژ متعادل شده و بین انقباض و شل شدن ماهیچه‌ها توازن ایجاد می‌کند. همچنین هرگونه مواد سمی را از عضلات بدن خارج کرده و باعث ترمیم عضلات می‌شود و گرفتگی عضلانی را رفع می‌کند. و باعث افزایش انعطاف‌پذیری تاندون‌ها و لیگامانهای نگاه‌دارنده و تارها عضلاتی، و نیز افزایش جریان خون عضلات می‌شود. همچنین بدن را قوی کرده، بافت‌های صدمه دیده را قادر می‌سازد به حالت طبیعی بازگشته و خود را ترمیم کنند.

3- دستگاه اسکلتی بدن را متوازن می‌کند و باعث تعدیل و تنظیم مفاصل می‌شود. بطور غیر مستقیم از طریق خون‌رسانی باعث تغذیة استخوان می‌شود و سبب درمان بسیاری از مشکلات اسکلتی می‌گردد.

4- دستگاه گردش خون بر اثر ماساژ بهتر کار می‌کند. فشار روی سیاهرگها و سرخرگها از بین می‌رود و جریان خون تسریع می‌گردد و باعث تأثیر مثبت بر فشارخون و ناراحتی‌های قلبی، تسهیل در انتقال اكسیژن و دفع دی‌اکسیدکربن و مواد زائد خون، افزایش سلولهای خونی از جمله هموگلوبین‌ها و گلبولهای قرمز می‌شود.

5- تأثیر ماساژ بر روی پوست: رخنه بین عضلات زیر پوست، تسهیل در روند سوخت و ساز در سطح پوست و تحریك عملكرد هورمونی غدد، تمیز كردن پوست از سلولهای تخریب شده و تأثیر سلامت بر روی سیستم پوست عضلات، تأثیر رفلكسی در درمان‌های داخلی نزدیك سطح پوست، تقویت سیستم گردش خون پوست، تصفیه و انعطاف‌پذیری پوست، فعال نمودن حركت مایعات در بافت‌ها و بهتر شدن تنفس و تغذیه پوست.

6- باز کردن مجراهای اصلی و فرعی انرژی حیاتی (Chi) و خون انسان و انرژی حیاتی.

7- تأثیرات بسیار مثبت دیگر بر روی دستگاههای دیگر بدن، از جمله: دستگاه لنفاوی بدن (افزایش میزان و جریان لنف از عروق لنفاوی، و رفع انسداد رگهای لنفاوی)، دستگاه تنفسی، دستگاه گوارشی (بهبود سوخت و ساز و متابولیسم بدن، و خروج سموم از بدن)، دستگاه ایمنی، دستگاه تناسلی، و کار کردهای امعاء و احشاء دارد.

 

 

اساس روش ماساژ:


ماساژ درمانی روشی است که ازلحاظ جسمی باعث بهبودسیستم عصبی، ماهیچه ای و خون می شود و جسم را وادار به جذب مواد غذایی و دفع مواد زائد مینماید، گردش خون و لنف را در عضلات بیشتر می نماید، انقباض را در عضلات کاهش داده و خستگی عضلانی ازبین می رود و گرفتگی و تنش را در عضلات کاهش و تولیدسم را کم می نماید و باعث کاهش فشار  بر رگها و سیاهرگ ها می گردد، گردش خون ضعیف را بهبود بخشیده و ناراحتی های قلبی را کم نموده، ضربان قلب و فشار خون بالا راکاهش داده و جریان لنف در بدن را تسریع نموده، باعث دفع مواد زاید و سمی و منجر به کاهش فشار روانی در بدن شده و همین طور فعالیت های ریه را افزایش داده، تنفس راآرام و عمیق نموده و در دستگاه گوارش با افزایش حرکات دودی روده ها دفع مواد زایدرا تسریع نموده و یبوست را کاهش می دهد (از طریق تقویت عضلات جدار شکم و روده ها) ودر دستگاه تناسلی با افزایش فعالیت کلیه باعث دفع مواد زاید شده، احتباس آب را دربدن کاهش داده و در پوست باعث تقویت می شود و در نتیجه سموم ترشح آن را دفع نموده و با از بین بردن سلول مرده پوست به شادابی و طراوت آن کمک می نماید
.

منوی آکاردئونی

صفه اصلی

سایر مطالب

سبکهای ماساژ در دنیا

امکانات

مطالب علمی ماساژ

فروشگاه

اطلاعات تماس

جهت خرید کتابها:

تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۶۹۲۰۶۵  02188692065 سعادت آباد.

لطفا ابتدا با تلفن ثابت تماس بگیرید. درصورت عدم پاسخگویی، باتلفن همراه، تماس بگیرید: تلفن همراه: 09373234130 ۰۹۳۷۳۲۳۴۱۳۰ امیر .

در صورت عدم پاسخگویی با تلفن همراه نیز، که ممکن است مشغول باشم، پیغام خود را بگذارید تا با شما تماس گرفته شود. ساعت ارائه خدمات: از ۸ صبح تا ۱۱ شب.    ۴ یا ۵ ساعت قبل، تلفنی وقت بگیرید. ساعات تماس: از ۸ صبح تا ۱۲ شب.

Contact Us:   Tell: +989373234130  / +982188692065 Saadat Abad,Tehran.

کتاب ماساژ درمانی «یومی هو تراپی»: استاد محمدرضا یحیایی

فروش کتاب آموزش ماساژدرمانی «یومی‌هو تراپی»: استاد محمدرضا یحیایی. چاپ آبان1397

فروش پوستر رنگی آموزشی ماساژ درمانی (یومی هو تراپی: Yumeiho Therapy)

 قروشکتابِ: خواب‌درمانی جامع (خواب‌درمانی بیست دقیقه‌ای)

 تصویرسازی ذهنی مثبت و قوی برای مداوای بیماریهای سخت و ناعلاج، و خودهیپنوتیزم برای رسیدن به حالت خلسه جهت خود شناسی روحی، و تأثیر ذهن بر جسم.

فروش کتاب «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن». قابل استفاده با:

۱. « طب سوزنی با سوزن »

۲. « طب سوزنی ، ‌بدون استفاده از سوزن ، با دستگاه »

۳. « شیاتسو، طب فشاری با انگشت دست، ماساژ »