معرفی کتاب در زمینه‌های دیگر

گزارشی کوتاه از زندگی و آثار استاد محمدرضا یحیایی

User Rating:  / 0

با توجه به درخواست برخی وب‌سایتها و پایگاه‌های خبری (از جمله خبرگزاری کتاب)، مبنی بر ارائه گزارش جامع و مختصر سابقه آثار استاد یحیایی، متن زیر به حضورتان تقدیم میگردد. با سپاس. مدیریت وب‌سایت استاد یحیایی.

 

 گزارشی کوتاه از زندگی و آثار استاد محمدرضا یحیایی

گزارش سابقه آثار استاد یحیایی

 

استاد محمدرضا یحیایی، نویسنده، محقق، مدرس، مکتشف و مخترع، در ۵ صبح (موقع اذان) روز ۱۱ دی ماه سال ۱۳۴۷ مصادف با اول ژانویه 1968 (عید کریسمس) در خانواده ای مسلمان و شیعه به دنیا آمد. ایشان از زمان کودکی (۵ سالگی) (سال ۱۳۵۲) به ورزش بوکس روی آورد. در ۱۲ سالگی (سال ۱۳۵۹)، بصورت کاملا رسمی وارد کلاسهای رزمی جودو، کونگ فو، و کاراته شد. از۲۱ سالگی (سال ۱۳۶۸) به بعد، به مطالعه و تحقیق در زمینه علوم روحی، مِتافیزیک، ادیان، طب، یوگا، ذِن، و ... پرداخت. در ۲۵ سالگی (سال ۱۳۷۲) دستگاه پزشکی «طب سوزنی بدون سوزن (طب سوزنی الکترونیکی جامع)» را با تز جدید (درد=تجمع بارهای الکتریکی در یک نقطه از بدن) اختراع نمود. در ۲۶ سالگی (سال ۱۳۷۳)، «انستیتو بین المللی جامع برگزیدگان ایران» را بنیانگذاری کرد. در ۳۰ سالگی (سال ۱۳۷۷)، وارد «طریقت هنرهای رزمی و متافیزیک» شد. در ۳۶سالگی (سال ۱۳۸۳)، درباره علوم «اَبَر فیزیک»به تحقیق پرداخت و در ۴۰ سالگی (سال ۱۳۸۷)، درباره «کشف مجهولات» و «رازِ آفرینش جهان هستی»به پژوهش وتحقیق پرداخت. همچنبن، در ۴۶ سالگی (سال ۱۳۹۳)، بیستمین سالگرد افتتاح «انستیتو بین المللی جامع برگزیدگان ایران» را به‌همراه شاگردان جشن گرفتند.

ketabkhane11.jpg - 254.37 Kb

 

در سن ۲۵ سالگی (سال ۱۳۷۲)، شروع كار نويسندگي‌اش را با کتاب دایرﺓالمعارف کامل هفت طـب اصلی دنیا (جلد اول) آغاز نمود. از همان ابتداي كارش، متوجه شد كه وارد دنياي مجهولات و بي‌نهايت شده‌است؛ زيرا براي تحقيقاتش دست به هر علمي كه مي‌برد، دنيايي پر از راز و رمز با حجم اطلاعات علمي و معرفتي بسيار وسيع را، جلوي راه خود مي‌ديد. به‌همين‌ خاطر، مدتها به تفكر عميق و ژرف پرداخت. در انتهاي تفكراتش، اين تصميم را گرفت كه، تمامي سرمايه خود را چه از لحاظ جواني و چه از لحاظ مالي، صرف كسب علم و دانش و معرفت كرده، و سپس چكيده آنرا در اختیار علاقمندان گرامي قرار دهد.

 

Read more: گزارشی کوتاه از زندگی و آثار استاد محمدرضا یحیایی

مصاحبه سرویس دین و اندیشه خبرگزاری کتاب با استاد یحیایی. درباره کتاب «داستان‌های حکمت‌آموز جامع (ذن جامع)»

User Rating:  / 0

مصاحبه سرویس دین و اندیشه خبرگزاری کتاب با استاد محمدرضا یحیایی.

درباره کتاب «داستان‌های حکمت‌آموز جامع (ذن جامع)»

 

لید (خلاصه) خبر:استاد محمدرضا یحیایی، مربی ورزش‌های رزمی و نویسنده کتاب «داستان‌های حکمت آموز جامع» در گفت‌وگو با «ایبنا» ضمن اشاره به هدف خود از انتشار این کتاب گفت: ورزش‌های رزمی تنها مشت و لگد و بدنسازی و مبارزه نیستند بلکه بُعد دیگری از وجود انسان است که باید آن دفینه باارزش را از قعر چاه جهل و نادانی به روشنایی بکشیم.

خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) ـ چند دهه است كه ورزش‌های رزمی در کشور هواداران بسیاری يافته‌اند. اين ورزش‌ها و ورزشگاه‌هايشان جاي زورخانه‌ها و ورزش‌هاي زورخانه‌اي را گرفته‌اند. امروزه باشگاه‌های ورزشی کوچک و بزرگ به تعداد بسیاری در عموم شهرهای ایران وجود دارد که مشغول تربیت و پرورش ورزشکاران رشته‌هايي رزمي هستند كه اغلب ريشه در جهانبيني، فلسفه و مكاتب اخلاقي و عرفاني مشرق‌زمين دارند.

پرداختن به اين گونه ورزش‌ها در عرصه عمل و نظر، با انتقادها و محدوديت‌هايي مواجه بوده است. از يك سو بسیاری از کسانی که وارد فعالیت در این رشته‌ها می‌شوند، از تربیت اخلاقي مناسب برخوردار نیستند و به همین دلیل گاه مشکلات و معضلاتي اجتماعی را نیز موجب شده‌اند كه به كارگيري فنون این ورزش‌ها در جدال‌ها، نزاع‌ها و ايجاد فشار بر ديگران، يكي از پيامدهاي آن است.

از ديگرسو آشناسازي افراد با جهانبيني، فلسفه و مكاتب اخلاقي و عرفاني پشتوانه اين ورزش‌ها، شايد اين شبهه را براي دغدغه‌مندان دينگرا پديد آورد كه بيان اين مطالب، گونه‌اي تبليغ و ترويج اديان، مذاهب، مكاتب، فرقه‌ها، عرفان‌ها و شبه‌دين‌هاي ضداسلامي يا دست‌كم غيراسلامي باشد. از اين رو براي نمونه، كتاب‌هايي با اين موضوع‌ها با مشكل كسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مواجه‌اند و آنها كه مجوز مي‌گيرند نيز پس از حذف‌ها و جرح و تعديل هاي مكرر بوده است.

به تازگی کتابی با عنوان «داستان‌های حکمت‌آموز جامع» به قلم محمدرضا یحیایی با اين هدف منتشر شده است که رزمي‌كاران و ديگر افراد را از طريق حكمت‌ها و حكايت‌هاي آموزنده و اثرگذار با فلسفه و اخلاق يكي از معروفترين مكاتب معنوي شرقي آشنا کند. او در اين راه از منابع قرآني و روايي نيز بهره گرفته است. با یحیایی که خود ورزشکار و مربی هنرهای رزمی است و همچنین پژوهش‌هایي بسیار در حوزه مطالعات بینارشته‌ای دین و هنرهای رزمی داشته است گفت‌وگویی انجام داده‌ایم.

 

هدف اصلی از تالیف و انتشار این کتاب در چه مواردی بود؟

هدف اصلی از نوشتن و انتشار کتاب «داستانهای حکمت‌آموز جامع» چندین مورد می‌باشد؛ اول اینکه: در این کتاب سعی شده تمامی روش‌های مفید برای کسب خودشناسی و خداشناسی، به‌صورت قابل درک و فهم برای علاقمندان، به‌رشته تحریر درآید. دوم اینکه: هنرجویان «طریقت هنرهای رزمی جامع» با خواندن این کتاب متوجه خواهند شد که، منظور از هنرهای رزمی فقط مشت و لگد و بدنسازی و قدرت بدنی و یادگرفتن تکنیک نیست؛ بلکه بُعد دیگری از وجود انسان است که در علوم «ذِن» مدفون شده، و ما باید آن دفینه با ارزش را از قعر چاه جهل و نادانی به بیرون و روشنایی بکشیم و در نهایت از آگاهی‌هایی که برایمان به ارمغان خواهد آورد، نهایت استفاده را برای پیشرفت خود و اطرافیانمان ببریم؛ انشاءالله. [ذِن: ذِن یعنی، تعمق در ماوراء اندیشه‌ها و ...]. سوم اینکه: باتوجه به تحقیقات و تجربه‌هایی که در این زمینه کسب کردم، متوجه شدم، آنهایی که علاوه بر کسب معلومات مربوط به شغل خودشان، علوم «ذِن» را هم فرا گرفته و از آنها در راه درست استفاده می‌نمایند، به مراتب پیشرفتشان کامل‌تر و سریع‌تر از دیگران می‌باشد. به‌همین‌خاطر، نیّت کردم که با نگارش این کتاب، راهنمای خوبی برای روندگان سیر و سلوک الی‌الله در «طریقت دانایی هنرهای رزمی جامع» قرار دهم؛ انشاءالله.

این کتاب می‌تواند شما را به وادی و بُعد تازه‌ای از وجود انسان هدایت نماید. اگر کسی با نیّت پاک و الهی این کتاب را با صفای دل بخواند، مطمئناً به اَسرار بی‌شماری پی برده و گشایش وصف‌ناپذیری در زندگی‌اش اتفاق خواهد افتاد؛ انشاءالله.

 

Read more: مصاحبه سرویس دین و اندیشه خبرگزاری کتاب با استاد یحیایی. درباره کتاب «داستان‌های حکمت‌آموز جامع...

منوی آکاردئونی

صفه اصلی

سایر مطالب

سبکهای ماساژ در دنیا

امکانات

مطالب علمی ماساژ

فروشگاه

اطلاعات تماس

جهت خرید کتابها:

تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۶۹۲۰۶۵  02188692065 سعادت آباد.

لطفا ابتدا با تلفن ثابت تماس بگیرید. درصورت عدم پاسخگویی، باتلفن همراه، تماس بگیرید: تلفن همراه: 09373234130 ۰۹۳۷۳۲۳۴۱۳۰ امیر .

در صورت عدم پاسخگویی با تلفن همراه نیز، که ممکن است مشغول باشم، پیغام خود را بگذارید تا با شما تماس گرفته شود. ساعت ارائه خدمات: از ۸ صبح تا ۱۱ شب.    ۴ یا ۵ ساعت قبل، تلفنی وقت بگیرید. ساعات تماس: از ۸ صبح تا ۱۲ شب.

Contact Us:   Tell: +989373234130  / +982188692065 Saadat Abad,Tehran.

کتاب ماساژ درمانی «یومی هو تراپی»: استاد محمدرضا یحیایی

فروش کتاب آموزش ماساژدرمانی «یومی‌هو تراپی»: استاد محمدرضا یحیایی. چاپ آبان1397

فروش پوستر رنگی آموزشی ماساژ درمانی (یومی هو تراپی: Yumeiho Therapy)

 قروشکتابِ: خواب‌درمانی جامع (خواب‌درمانی بیست دقیقه‌ای)

 تصویرسازی ذهنی مثبت و قوی برای مداوای بیماریهای سخت و ناعلاج، و خودهیپنوتیزم برای رسیدن به حالت خلسه جهت خود شناسی روحی، و تأثیر ذهن بر جسم.

فروش کتاب «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن». قابل استفاده با:

۱. « طب سوزنی با سوزن »

۲. « طب سوزنی ، ‌بدون استفاده از سوزن ، با دستگاه »

۳. « شیاتسو، طب فشاری با انگشت دست، ماساژ »