یومی‌هو تراپی

خبرگزاری کتاب: ماساژ درمانی به‌ روش یومی هو تراپی

User Rating:  / 0

ماساژ درمانی به‌روش یومی‌هو تراپی

 

به روش ژاپنی‌ها مفاصل آسیب‌دیده خود را درمان کنید

 کتاب ماساژ درمانی «یومی هو تراپی»: استاد محمدرضا یحیایی

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۷

 

کتاب «ماساژ درمانی؛ یومی هو تراپی» به تشریح نوعی درمان در رفتگی مفاصل و استخوان‌ها می‌پردازد که ریشه در آسیای شرقی و کشور ژاپن دارد.

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب «#ماساژدرمانی؛ یومی‌هو تراپی» نوشته محمدرضا یحیایی به تشریح و توضیح تکنیک‌های جا انداختن مفاصل و مهره‌های ستون فقرات می‌پردازد.

 

امروزه تحرک کم و نوع شیوه زندگی و نشستن بیش از حد در وضعیت‌های نامناسب باعث شده انسان‌ها بیش از پیش درگیر ناراحتی‌های ناشی از دررفتگی مفاصل یا ساییدگی آن‌ها شوند. یومی هو تراپی نوعی ماساژ درمانی است که ریشه در آسیای شرقی و کشور ژاپن دارد. یحیایی (نویسنده) با فراگیری این نوع درمان و آموزش، تلاش داشته راهنمایی جامع از آن را در کتابش گردآوری کند.

 

نویسنده در مقدمه کتاب می‌نویسد: «چه بسیار مردان و زنانی که در حمام‌های عمومی شهرهای ایران به جا انداختن دررفتگی‌های متعدد مردم شهر می‌پرداختند. این امر در ایران قدمتی دیرینه دارد و بخشی از طب سنتی این مرز و بوم را به خود اختصاص داده است و امروزه نیز افراد با تجربه‌ای به امر جا انداختن دررفتگی‌ها می‌پردازند و این علم و هنر را از پدران خویش آموخته‌اند.»

 

این اثر در شش فصل با عناوین «تاریخچه ابداع یومی هو تراپی»، «علت بیماری‌ها»، «ویژگی‌های روش‌ درمانی یومی‌ هو»، تشخیص انحراف استخوان لگن خاصره»، «روش‌های تشخیص انواع جا به‌ جایی استخوان لگن خاصره»، «رازهای پنهان ماساژدرمانی یومی هو» در سال جاری روانه کتابفروشی‌ها شد.

 

در بخشی از کتاب که درباره تاریخچه ماساژدرمانی به سبک یومی هو تراپی آمده است می‌خوانید: «شوئی چی اهنو اهل ژاپن که مجذوب هنرهای رزمی چین می‌شود که در سن شانزده سالگی برای فراگیری به چین می‌رود طی مدت اقامتش که تا پایان جنگ جهانی دوم بود به طول می‌انجامد. او روش جا انداختن مفاصل و استخوان‌ها را که جزئی از تکنیک‌های طب سنتی در هنر‌های رزمی می‌باشد آموخت. وی پس از بازگشت به وطن روش‌های درمانی دیگری را نیز مورد مطالعه قرار داد و بر اساس ترکیب روش‌های اصلی جا انداختن استخوان‌ها و مفاصل با سایر روش‌های درمانی طب سنتی که آموخته بود روش جدیدی ابداع کرد. آقای ماسایوکی سایونجی (بنیانگذار یومیهو) با آقای اُهنو آشنا شده و شاگرد او می‌شود...»

 

کتاب یومیهوتراپی در 340 صفحه، به قیمت 40هزارتومان از سوی مولف روانه بازار کتاب شد.

 

لینک خبر:

http://ibna.ir/fa/doc/book/271053/

 

...................................................

تلفن: 09373234130- 02188692065

 

www.mry14mn.com

 

Telegram.me/mry14mn

یومی‌ هو تراپی چیست؟

User Rating:  / 0

یومی‌هو تراپی چیست؟

 کتاب ماساژ درمانی «یومی هو تراپی»: استاد محمدرضا یحیایی

 « یومی‌هو تراپی » یکی از رشته‌های طب آلترناتیو «جایگزین» است. شاخه‌ای از روش‌های درمان طبیعی که نگاهی سیستماتیک به انسان دارد. نگاهی باورمند به این که بدن انسان یکی از پیچیده‌ترین سیستم‌های زنده دنیاست و باید تمامی اجزای تشکیل دهنده‌ی آن را در ارتباطات تنگاتنگ، زنده، پویا و دائم در حال تأثیر متقابل در نظر گرفت. معنی این حرف در واقع این است، به هنگام درمان یک بیماری نباید فقط به فکر عضو بیمار بود و چرایی را در همان نقطه جستجو کرد. تأثیر متقابل سایر ارگان‌های بدن را در پیدایی و تداوم عضو بیمار باید مد نظر قرار داد و تلاش نمود تا علت درمان گردد، نه معلول.

جستجو برای ریشه‌یابی بسیاری از بیماری‌ها، دکتر سایونجی ماسایوکی «مبدع یومی‌هوتراپی و رئیس انستیتوی طب پیشگیر ژاپن» را به این نتیجه رساند که عدم وجود هماهنگی و تقارن در بدن انسان منجر به اختلالات گوناگونی در عملکرد اعضای بدن می‌شود که در نهایت انسان را به سوی بیماری می‌کشاند، اما این عدم هماهنگی و نامتقارن بودن بدن، خود از کجا ناشی می‌شود؟ حقیقت این است که بیش از 95% از انسان‌ها بدون آن که خود بدانند و متوجه باشند، دچار جابه‌جایی و انحراف در لگن خاصره هستند. عاملی که عمدتاً مادرزادی است و از مادر به کودک منتقل می‌شود و در طول حیات نیز به دلیل افتادن از بلندی‌ها یا ضربات وارده به بدن ممکن است رخ بدهد یا تشدید شود.

   مادری که خود دچار جابه‌جایی لگن خاصره است، به دلیل فرم بدن لگن و اعوجاج در مسیر بارداری کودک، ضمن تحمل دردهای شدید زایمان «هر چه این انحراف بیش‌تر باشد، درد شدیدتر خواهد بود.» کودکی را متولد خواهد کردکه به دلیل گذر از این مسیر ناصاف استخوان‌هایش جابه‌جا شده و لگن او که پهن‌ترین استخوان او می‌باشد دچار جابه‌جایی و انحراف می‌کند.

   مطالعات به عمل آمده در شهر ژشوف لهستان- که بر مبنای تئوری یومی‌هو صورت گرفت- نشان داد که صد در صد کودکانی که از مادری با انحراف در لگن خاصره متولد شده بودند، دچار جابه‌جایی و انحراف در لگن خاصره بوده و بیش از 90 درصد آنان در همان سمتی دچار انحراف شده بودند که مادرانشان به آن مبتلا بوده‌اند.

انحراف در لگن خاصره به این معناست که استخوان یکی از لگن‌ها «ایلیاک» در یک سمت بالاتر از دیگری قرار دارد و اگر بخواهیم به خط مستقیمی را از روی تاج ایلیاک سمت چپ و راست بگذرانیم، مشاهده خواهیم کرد که این خط افقی نیست، بلکه مایل است.

   در این حالت ستون فقرات که بر روی استخوان‌های خاجی قرار دارد دیگر وضعیت ثابت و متعادلی را ندارد و بر پایه‌ای کج و معوج استوار است – کوتاه‌تر از دیگری می‌شود و انسان به هنگامی‌که می‌ایستد یا راه می‌رود نمی‌تواند وزن خود را به طور مساوی به روی هر دو پا بیاندازد. در این موقع پای بلندتر به دلیل تحمل سهم بیش‌تری از وزن بدن، دچار اسپاسم و انقباض شده و پای کوتاه‌تر عموماً ضعیف‌تر از پای بلندتر می‌شود. از آن‌جا که فرد ناگزیر به حفظ تعادل است، ناخودآگاه تنه خود را به سمت پایی که بلندتر است خم می‌کند و گردن را به سمت دیگر. تداوم این وضعیت در دراز مدت منجر به انحراف جانبی «اسکلیوز» در ستون فقرات، در ناحیه کمر «لومبال» شده و عضلات مرتبط با مهره‌های ستون فقرات را نیز درگیر کرده و دچار انقباض می‌کند. انتقال وزن بدن- به دلیل خستگی یک پا- بر روی کوتاه‌تر، خمیدگی تنه را به سمت دیگر باعث می‌گردد و انحرافی دیگر در ستون فقرات- این بار در ناحیه فوقانی- ایجاد می‌کند. در این وضعیت، ستون فقرات فرم S به خود می‌گیرد و یک شانه بلندتر از شانه دیگر می‌شود. نشانه‌های آناتومیک شانه‌ها و استخوان کتف «اسکاپولا» خود نشانگر صحت این وضعیت می‌باشد. از جمله نشانه‌های رفتاری آن‌که به دلیل بارز بودن می‌توان به آن اشاره داشت، یکی تمایل حمل کیف بر روی دیگری قرار دادن است.» و بالاخره سایش بیش‌تر کف کفش‌ها در سمت پای بلندتر را می‌توان نام برد.

   به هم خوردن فرم اسکلت‌بندی بدن، اعوجاج در ستون فقرات، افتادن بیش‌تر وزن بدن بر یک سمت و ... عضلات مرتبط را دچار انقباض می‌کند که نتیجه ناگزیر آن اختلال در سیستم گردش خون و سیستم لنفاوی می‌شود. خون و اکسیژن کافی به اندام‌ها به ویژه به ناحیه سر «در مواردی که عضلات ناحیه کتف، شانه و گردن درگیر هستند» نمی‌رسد و دردهای عضلانی، مفصلی، آرتروز گردن، سردردها و سرگیجه‌ها، ضعف بینایی، وز وز گوش و ... را به دنبال دارد.

   انحراف در ستون فقرات و چرخش مهره‌ها حول محور نخاع، ضمن وارد آوردن فشار بیش از حد دیسک‌های تحت فشار «که می‌تواند بیماری‌های دیسک و سیاتیک را باعث شود»، ریشه‌های عصبی را نیز درگیر می‌کند و ایجاد اختلال در اعصاب محیطی و اعصاب خودمختار می‌کند. فشار بر روی ریشه‌های سمپاتیک و پاراسمپاتیک، اختلال در ارگان‌های داخلی ذیربط به وجود می‌آورد و آن‌ها را دچار بیماری می‌کند.

   عدم تقارن و هماهنگی در بدن، تعادل در انرژی حیاتی بدن را به هم می‌ریزد و منجر به افزایش یکی از انرژی‌ها «انرژی مثبت یا منفی – یین و یانگ» و کاهش دیگری می‌شود و حتی گاه با بروز انسداد در کانال‌های انرژی سطح عمومی انرژی حیاتی بدن را به دنبال خواهد داشت. نتیجه آن‌که غدد درون ریز نیز دچار اختلال در عملکرد می‌شوند و علاوه بر بیماری‌های فیزیکال، بیمار را دچار بیماری‌های روحی و روانی می‌کند. از جمله به احساس خستگی مداوم، کاهش سطح هوشیاری فرد و بالاخره افسردگی می‌توان اشاره کرد.

   دکتر سایونجی ماسایوکی پس از بیست سال تحقیق در روش‌های درمانی طبیعی در شرق به ویژه در چین و ژاپن، با انتخاب امتیازات و برتری‌‌های تکنیک‌ها و شیوه‌های درمانی گوناگون و ترکیب آن‌ها در روش درمانی نوین خود، یومی‌هوتراپی را ابداع کرد. این روش درمانی با اتکا به تجارب پنج هزار ساله پزشکان چینی و ژاپنی و با بهره‌گیری از روش‌های درمانی پزشکان مکتب شائولین «اصلاح مفاصل و اسکلت‌بندی انسان» که بسیار نزدیک به استئوپاتی و کایروپراکتیک می‌باشد، روش‌های درمانی شیاتسو «فشار درمانی»، ماساژ چینی، رفلکسوتراپی «بازتاب درمانی» و بالاخره به گونه‌ای انرژی درمانی، پایه‌ریزی شده است.

«یومی‌هوتراپی» که نام خود را از ترکیب دو واژه چینی گرفته است و معنای آن ایجاد تعادل در لگن خاصره است، هم به عنوان طب پیشگیر کاربرد دارد و هم به عنوان روش برای درمان بیماری‌ها.

   جنبه پیشگیرانه آن، با ایجاد تعادل و هارمونی در بدن، ایجاد قرینگی در اندام‌ها، نگه‌داشتن عضلات و مفاصل در انعطاف و نرمی آن‌ها، فعال کردن سیستم عصبی و به تبع آن سالم نگه‌داشتن سیستم گوارشی و تنفسی، بهبود سیستم گردش خود و سیستم لنفاوی، بهبود عملکرد غدد درون ریز، بالا بردن سطح انرژی حیاتی بدن و به تعادل رساندن انرژی‌های مثبت و منفی بدن و بالاخره افزایش سطح قدرت خوددرمانی بدن، به فرد امکان می‌دهد با تنی سالم و روحی شاداب و پر انرژی در مقابل بروز بیماری‌ها مقاوم بوده و کم‌تر در بستر بیماری بیفتد.

   جنبه درمانی آن با بیش‌ترین کاربرد و اثر بخشی در اصلاح و رفع مشکلات سیستم حرکتی هم چون ناراحتی‌های مفصلی، آرتروز، دیسک، سیاتیک و ... در رفع سردردها، سرگیجه‌ها، بهبود قدرت بینایی، آسم، پاره‌ای از انواع آلرژی، پاره‌ای از ناراحتی‌‌های زنان و زایمان، سیستم گوارشی و غیره را می‌توان نام برد.

«یومی‌هوتراپی» در سال 1982 در ژاپن معرفی شد. از سال 1989 شروع به جهانی شدن کرد و اکنون به دلیل نتایج درخشان و یگانه آن در پنج قاره جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و در پاره‌ای از دانشگاه‌ها و انستیتوهای جهان تدریس می‌شود. در ایران این روش برای اولین بار توسط شخص دکتر سایونجی ماسایوکی در سال 1992 معرفی شد./

                 

اطلاعات بیشتر، کتاب:

ماساژ درمانی «یومی‌هو تراپی»

نویسنده: استاد محمدرضا یحیایی

چاپ اول: آبان‌ماه 1397.

https://telegram.me/mry14mn

www.mry14mn.com

https://instagram.com/master_m.r.yahayei

09373234130

آرتروز یا اُستئوآرتریت: یومیهوتراپی

User Rating:  / 0

 

آرتروز (به فرانسوی: Arthrose) یا

اُستئوآرتریت (به انگلیسی: Osteoarthritis)

یومی هو تراپی: آرتروز یا  اُستئوآرتریت 

به این بیماری،(تباه کننده) مفصل، ورم مفاصل و استخوان‌ها و آماس مفصلی‌استخوانی هم گفته می‌شود.

 بیماری آرتروز یکی از شایع‌ترین مشکلات مفاصل است که البته در اکثر مواقع در سنین بالا بروز می‌کند.

حتما در اطراف خود زنان و مردان زیادی را دیده‌اید که از درد زانو شکایت دارند و هنگام بالا رفتن از پله‌ها مدام ناله می‌کنند.این بیماران عمدتا آرتروز دارند.

آرتروز یا استئوآرتریت شایع‌ترین بیماری از دسته التهاب مفاصل(آرتریت) است.در این بیماری غضروف مفصل صدمه دیده و کم‌کم از بین می‌رود. آرتروز ممکن است هر مفصلی را درگیر کند اما مفاصل بزرگ که وزن بدن را تحمل می‌کنند مثل مفاصل زانو، ران، ستون فقرات (گردن، کمر)، و مچ‌پا بیشتر در معرض ابتلا هستند.

 

مهمترین علائم آرتروز:

 ۱. احساس درد عذاب‌آور و عمیق در مفاصل

۲. احساس دشواری در پوشیدن لباس یا شانه کردن موها

۳. دشواری در نگه داشتن اشیاء

۴. احساس دشواری در نشستن و خم شدن

۵. خستگی مفرط

۶. احساس حرارت در هنگام لمس کردن مفاصل آسیب دیده

۷. سفتی ماهیچه‌ها هنگام صبح

۸. احساس درد هنگام راه رفتن

۹. احساس سفتی در مفاصل بعد از مدتی استراحت و بی‌حرکتی.

۱۰. تورم مفاصل

۱۱. عدم انعطاف‌پذیری و ناتوانی در باز و بسته کردن مفصل

 

تشخیص:

۱.با استفاده از آزمایش خون و حذف احتمال ابتلا به سایر انواع التهاب‌های جدی ناشی از آرتریت و دیگر بیماری‌ها.

۲.بررسی نمونه‌ی مایع مفصلی.

۳.عکسبرداری.

 

علل مهم بروز آرتروز:

 ۱. وضعیت غیر طبیعی مفصل

۲. سن (این عامل خطر با افزایش سن بیش‌تر می‌شود)

۳. انجام برخی ورزش‌های حرفه‌ای (وارد آمدن آسیب و پارگی)

۴. تغییرات فشار و وزن (افتادن سنگینی وزن روی یک زانو یا یک ران)

۵. جنسیت (بروز آرتروز در میان زنان شایع‌تر است)

۶. استفاده‌ی دائمی و سنگین از یک مفصل

۷. آسیب‌دیدگی و جراحت. صدمات غیرورزشی (تصادف).

۸.ناهنجاری ‌های مادر زادی استخوانی.

۹. بروز آسیب‌دیدگی مفصل ناشی از سایر انواع آرتریت.

۱۰. عمل جراحی زانو.

۱۱. عدم انجام فعالیت بدنی به اندازه‌ي کافی (ماهیچه‌های ضعیف نمی‌توانند از مفاصل در برابر بروز آرتروز ناشی از کهولت سن محافظت کنند)

۱۲. اضافه وزن.

۱۳. تغذیه نامناسب.

 

عوامل خطر مضاعف برای بروز بیماری آرتروز:

سابقه‌ی صدمات مفصلی، ضعف ماهیچه‌های ران، داشتن مشاغلی که باعث وارد آمدن استرس یا فشار بیش از حد روی مفصل خاصی بشوند، تغییر شکل استخوان، چاقی مفرط، دیابت، و بروز سایر انواع بیماری آرتریت.

https://instagram.com/master_m.r.yahyaei

درمان آرتروز:

 روشهای غیرجراحی مانند: ورزش مناسب، طب سوزنی با سوزن و با دستگاه(تحریک الکتریکی)، آب‌درمانی، تمرینات ذهنی و جسمی (یوگا، تایچی، تلقین و خودهیپنوتیزم و خواب‌درمانی)، ماساژروغنی و روغن‌مالی با روغن M1وM2، کایروپراکتیک.

*  علاوه بر روشهای بالا، روش یومی‌هو، با ایجاد فاصله بین مفاصل و نرم کردن عضلات مربوطه و همچنین تکنیکهای کاربردی توسط یومیهوتراپ‌های متخصص و بدون هیچگونه دارو و جراحی، توانسته برای مشکلات آرتروز و در درجات پایین و غیر از جوش‌خوردگی ،برای ۸۰درصد بیماران بهبودی کامل بهمراه داشته باشد.

 

اطلاعات بیشتر کتاب

ماساژدرمانی یومی‌هوتراپی

نویسنده: استاد محمدرضا یحیایی

چاپ اول: آبان‌ماه ۱۳۹۷. قیمت 40هزار تومان.

https://t.me/mry14mn/5351

www.mry14mn.com

تلفن:

09373234130

02188692065

(بیرون‌زدگی) دیسک کمر

User Rating:  / 0

 

 

فتق (بیرون‌زدگی) دیسک کمر

یومی هو تراپی:فتق (بیرون‌زدگی) دیسک کمر: کتاب یومی هو تراپی استاد محمدرضا یحیایی

در ستون فقرات بدن انسان بين مهره‌های کمری استخوانی بالشتکها يا صفحاتی از جنس غضروف قرار دارند كه به آنها ديسک گفته مي‌شود و در کمر به آنها دیسک کمر گفته میشود.كمرانسان دارای5مهره کمر است كه درپايين آنها نیز استخوان مثلثي‌ شكلي به نام استخوان خاجي قرارگرفته است.بنابراین در ناحيه كمر تعداد دیسکهای بین مهره‌ای 5عدد میباشد.وظيفه اصلي دیسکها در ستون فقرات بدن انسان ضربه‌گير بودن آن است.بعبارتی دیسکها،فشارهايی را كه به ستون فقرات وارد مي‌شود را جذب مي‌كند و همچنين کمک دربهبود حركت بين مهره‌ها می‌نماید.بنابراین همه افراد دیسک کمر دارند و منظور از دیسک کمر،فتق یا بیرون‌زدگی دیسک کمر میباشد.

 

دیسک کمر از چه جنسی ساخته شده است؟

در کمر افراد ساختار ژله‌ای شکلی وجوددارد که عمدتا از آب و کمی پروتئین و دیسک کمر را تشکیل میدهد. معمولا افراد دیسک را  کمردردهایی میدانند که بسیار دردناک بوده و مانع فعایتهای روزانه می شود.

 بیماری دیسک کمر هم در مردان و هم زنان تقریبا با شدت مساوی مشاهده میشود.بعضی از منابع معتقدند در مردان 30تا 50ساله فتق دیسک کمر کمی بیشتر دیده میشود.متاسفانه ما روزبه‌روز با سونامی افزایش شیوع و کاهش سن ابتلا به کمردرد به علت دیسک کمر مواجه هستیم.به گونه‌ای که حتی در کلنیکها جوانانی در رده سنی ۱۶تا ۲۰سال با کمردردهای که بعلت فتق دیسک کمر روی داده روزانه مراجعه میکنند.

 همانطور که در شکل بالا سمت چپ مشاهده میکنید بیرون آمدن ماده ژله‌ای داخل دیسک کمر،عصبی که از کنارش ردمیشود را تحریک میکند،این در واقع همان پارگی دیسک کمر میباشد.مجموعه چند ریشه عصب که توسط دیسکهای کمر تحریک میشوند،موجب تحریک عصب سیاتیک ناشی از دیسک کمر شده که به آن دردسیاتیکی میگویند.بنابراین در بسیاری از موارد دیسک کمر و سیاتیک به نوعی مطرح کننده یک بیماری هستند.

 

علایم دیسک کمر

درد موضعي در ناحيه كمر،که در بسیاری از بیماران ممکن است وجود نداشته باشد!

درد انتشاری در پاها(باسن،ران، ساق‌پا) به عنوان یکی از مهمترین علل دیسک کمر مطرح می باشد.

بی حسی و ضعف عضلانی،احساس گزگز و مور مور و خواب رفتگی در پاها، احساس سوزش عضلانی.

شایان ذکر است علائم اولیه دیسک در اغلب افراد ضعف عضلات ناحیه کمر و شکم است. بدنبال آن دیسک ضعیف شده و بدنبال یک حادثه جابجا شده و با فشار به اعصاب موجب بروز کمردرد و درد ساق پا، ران و ... شوند.

 باشد.دیسک کمر ممکن است موجب کمردرد بسیار شدید شود ولی خصوصا در موارد مزمن ممکن است اصلا کمردرد هم نداشته باشد.

 

علایم دیسک کمر شدید و پارگی دیسک کمر

 بیمار با دیسک کمر شدید ممکن است از درد شدید کمر و با انتشار به باسن و پاشنه شکایت داشه باشد و بی حسی پاها و بی قوتی پاها و کاهش تمایل جنسی و اختلالات ادراری مانند کاهش یا تند شدن ادرار ممکن است از علائم دیسک کمر شدید باشد.

 

عوامل تاثیر گذار در ایجاد دیسک کمر

  یکی از عوامل فشار زياد و ناگهاني مثل زمين‌خوردن يا بلندكردن يك جسم سنگين می باشد، از سایر عوامل ایجاد دیسک  کمر نیز اعمال فشارهای كم اما مكرر می باشد، مثلا سالها فرد طولانی پشت میز خود می نشیند و تدریجا دیسک کمر را تحریک میکند ولی فتق دیسک بعضی چندین سال رخ میدهد اما علت آن را باید در تمام این سالهایی جستجو کرد که فرد بدون ورزش و تناوب در کار طولانی نشسته است.

 در زمانی که فرد به سمت جلو خم مي‌شود يا تنه را  به يك سمت مي‌چرخاند ديسکهای كمر نیز بيشتر به سمت عقب فشرده مي‌شوند. پس زمانی که فرد بطورمكرر به جلو خم شده يا بارها با چرخش تنه مواجه باشد،احتمال فتق ديسك فرد افزايش مي‌يابد.

 

راههای تشخیص دیسک کمر

 از جمله راههای تشخیص میتوان به مواردزیر اشاره کرد:

 ۱.در تشخیص پزشک معالج از بیمار مبتلا به كمردرد میخواهد که دراز کشیده و پای خود را بصورت عمودی بالا ببرد.

۲.تست SLR و معاینه انگشت شست و توانایی راه رفتن روی پنجه و پاشنه از مهمترین معاینات درتشخیص دیسک کمر می باشد.

۳.تست MRI

۴.تست نوار عصب و عضله.

۵.برای تشخیص دیسک کمر از میلوگرام،پرتونگاری نیز استفاده میشود که چندان رایج نیست.

 

پارگی دیسک کمر چیست

 همه افراد دارای غضروفی به نام دیسک در بین ستون فقرات خود میباشند و بیماری دیسک کمر در واقع عمدتا به فتق بهمراه پارگی دیسک کمر در لایه خارجی آن اطلاق میشود.

 

درمان دیسک کمر

درمانهای غیرجراحی:

طب سوزنی، فیزیوتراپی،ورزش،ماساژ،رفلکسولوژی، مانیپولاسیون (کایروپراکتیک و #یومیهو تراپی) جااندازی ستون فقرات،و...

 

اطلاعات بیشتر کتاب

ماساژدرمانی  یومیهوتراپی

نویسنده: استاد محمدرضا یحیایی

چاپ اول:آبان۱۳۹۷

  https://telegram.me/mry14mn/5351

Admin: https://telegram.me/Amir09373234130

تلفن:

09373234130

02188692065

 

مقاله ای جامع درباره بیماری اسکولیز

User Rating:  / 0

 

دانلود مقاله ای در زمینه یومیهو تراپی

 

مقاله ای جامع درباره بیماری اسکولیز (انحراف جانبی ستوان فقرات). علایم، عوامل، تشخیص، عوارض، انواع، درمان. ( 1397.06.07).

PDF

منوی آکاردئونی

صفه اصلی

سایر مطالب

سبکهای ماساژ در دنیا

امکانات

مطالب علمی ماساژ

فروشگاه

اطلاعات تماس

جهت خرید کتابها:

تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۶۹۲۰۶۵  02188692065 سعادت آباد.

لطفا ابتدا با تلفن ثابت تماس بگیرید. درصورت عدم پاسخگویی، باتلفن همراه، تماس بگیرید: تلفن همراه: 09373234130 ۰۹۳۷۳۲۳۴۱۳۰ امیر .

در صورت عدم پاسخگویی با تلفن همراه نیز، که ممکن است مشغول باشم، پیغام خود را بگذارید تا با شما تماس گرفته شود. ساعت ارائه خدمات: از ۸ صبح تا ۱۱ شب.    ۴ یا ۵ ساعت قبل، تلفنی وقت بگیرید. ساعات تماس: از ۸ صبح تا ۱۲ شب.

Contact Us:   Tell: +989373234130  / +982188692065 Saadat Abad,Tehran.

کتاب ماساژ درمانی «یومی هو تراپی»: استاد محمدرضا یحیایی

فروش کتاب آموزش ماساژدرمانی «یومی‌هو تراپی»: استاد محمدرضا یحیایی. چاپ آبان1397

فروش پوستر رنگی آموزشی ماساژ درمانی (یومی هو تراپی: Yumeiho Therapy)

 قروشکتابِ: خواب‌درمانی جامع (خواب‌درمانی بیست دقیقه‌ای)

 تصویرسازی ذهنی مثبت و قوی برای مداوای بیماریهای سخت و ناعلاج، و خودهیپنوتیزم برای رسیدن به حالت خلسه جهت خود شناسی روحی، و تأثیر ذهن بر جسم.

فروش کتاب «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن». قابل استفاده با:

۱. « طب سوزنی با سوزن »

۲. « طب سوزنی ، ‌بدون استفاده از سوزن ، با دستگاه »

۳. « شیاتسو، طب فشاری با انگشت دست، ماساژ »