روغن‌مالی - تدهین

روغن‌مالی:تدهین- چرب‌کردن

User Rating:  / 0
PoorBest 

برای مشاهده عکس در ابعاد بزرگتر، تصویر را در رایانه خود ذخیره نمایید و آنگاه باز کنید.

روغن‌مالی (تدهین- چرب‌کردن)

تدهین(روغن مالی) روزانه با روغن زیتون، مانع پیری، نیکوکننده موی و مانع ریزش آن، قاطع تعفن اخلاط و باعث تقویت اعضا است.

تدهین(روغن مالی) با روغن زیتون، جهت اوجاع بارده(دردهای ناشی از غلبه سردی) و با مرهمها جهت التیام و اصلاح زخمها مفید است.

روغن مالی کردن سر و بدن

روغن زدنروغن مالی کردن بدن و موی سر از آن دسته اعمالی است که به آن سفارش شده استالبته باید در نظر داشت که روغن‏ها خاصیت‏های متفاوت دارند. از این رو، هر نوع روغن با خاصیت‏های خاص، را نمی‏توان برای همه مفید دانست. چرا که شاید برخی افراد به علل طبیعی مثل چرب بودن بیش از حد بدن یا حساسیت به برخی روغنها، نتوانند از هر نوع روغنی استفاده نمایند. در این باب می‏بایست به کتب تخصصی مراجعه کرد. روغن مالی از دیر باز میان بسیاری از ملل متداول بوده و جنبه بهداشتی و زیبایی داشته است. این عمل گاه جنبه پزشکی پیدا می‏کرده، به عنوان مرهم‏های پوستی نیز استعمال می‏شده است. به گفته امیر المؤمنین علی(ع)، روغن مالیدن بشره را نرم و دماغ را (بنیه) زیاد می‏نماید. همچنین مجاری آب در بدن را فراخ، پوست را از خشکی و بدحالتی رهانیده و صورت را نیز درخشان می‏کند.(۷۹) از جمله روغنهای مفید؛ روغن بنفشه، روغن بان (فستق هندی)، روغن زنبق، روغن زیتون و روغن گل خیری است.(۸۰) نکته دیگر آنکه، بهتر است عمل روغن مالی در شب انجام شود. تا هم مانع وضو نباشد (چون تا نماز صبح چند ساعت فاصله است) و هم گرد و خاک نخورد و هم جذب بدن شود. چنانکه بسیاری از احادیث هم به همین نکته اشاره دارند.(۸۱) تذکر: متأسفانه آنچه امروزه در جامعه اسلامی به عنوان عمل روغن مالی فراگیر شده و بیشتر در بین نسل جوان مشاهده می‏شود، استعمال ماده‏ای شیمیای به نام ژل است که تنها به موی سر زده و با حالت دادن موی خود، به میان جامعه می‏آیند. آن‏طور که مشاهده می‏شود این کار با آنچه به عنوان روغن مالی (تدهین) در اسلام به آن سفارش شده تفاوت بسیار دارد. ضمن اینکه ژل مالی به سر با آرایش‏های غیر معمول موی سر که از طرف برخی دیده می‏شود، بی‏شباهت به عمل کفار نیست که در این صورت مسلماً امری غیر جایز خواهد بود. آنچه اسلام در عمل نظافت و آراستگی شخصی نهاده است، حفظ سلامتی و جلب رضایت الهی است، نه تشبّه به کفار و فخر فروشی. پیامبر)ص( می‏فرماید: مَنْ تَطَیَّبَ للَّهِِ تَعَالیَ جَاءَ یَوْمَ الْقِیَامَةِ وَ رِیحُهُ أَطْیَبُ مِنَ الْمِسْکِ الْأَذْفَرِ، وَ مَنْ تَطَیَّبَ لِغَیْرِ اللَّهِ جَاءَ یَوْمَ الْقِیَامَةِ وَ رِیحُهُ أَنْتَنُ مِنَ الْجِیفَةِ.(۸۲) هر که برای خدای تعالی، خود را خوشبو )و پاکیزه( کند، در روز قیامت بویش خوشتر از مشک تیز بوی است و هر که برای غیر خدا این عمل را انجام دهد، در روز قیامت بویش گندتر از مردار است. این نگاه و هدف، در عمل نظافت، در ادعیه معصومین(ع) نیز متبلور است. امام صادق(ع) آنگاه که به بدن خود روغن می‏مالید، این گونه دعا می‏خواند: اَللَّهُمَّ اِنِّی أَسْئَلُکَ الزَّیْنَ وَالزّیِنَةَ وَالَْمحَبَّةَ وَ أَعُوذُ بِکَ مِنَ الشَّیْنِ وَالشَّنَآنِ وَالْمَقْتِ.(۸۳) خداوندا از تو آرایش و خوبی، زینت و زیبایی، محبت و دوستی را می‏طلبم و به تو پناه می‏برم از زشتی و کینه توزی و نفرت.

منبع:sttsir.blogfa.com

منوی آکاردئونی

صفه اصلی

سایر مطالب

سبکهای ماساژ در دنیا

امکانات

مطالب علمی ماساژ

فروشگاه

اطلاعات تماس

جهت خرید کتابها:

تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۶۹۲۰۶۵  02188692065 سعادت آباد.

لطفا ابتدا با تلفن ثابت تماس بگیرید. درصورت عدم پاسخگویی، باتلفن همراه، تماس بگیرید: تلفن همراه: 09373234130 ۰۹۳۷۳۲۳۴۱۳۰ امیر .

در صورت عدم پاسخگویی با تلفن همراه نیز، که ممکن است مشغول باشم، پیغام خود را بگذارید تا با شما تماس گرفته شود. ساعت ارائه خدمات: از ۸ صبح تا ۱۱ شب.    ۴ یا ۵ ساعت قبل، تلفنی وقت بگیرید. ساعات تماس: از ۸ صبح تا ۱۲ شب.

Contact Us:   Tell: +989373234130  / +982188692065 Saadat Abad,Tehran.

کتاب ماساژ درمانی «یومی هو تراپی»: استاد محمدرضا یحیایی

فروش کتاب آموزش ماساژدرمانی «یومی‌هو تراپی»: استاد محمدرضا یحیایی. چاپ آبان1397

فروش پوستر رنگی آموزشی ماساژ درمانی (یومی هو تراپی: Yumeiho Therapy)

 قروشکتابِ: خواب‌درمانی جامع (خواب‌درمانی بیست دقیقه‌ای)

 تصویرسازی ذهنی مثبت و قوی برای مداوای بیماریهای سخت و ناعلاج، و خودهیپنوتیزم برای رسیدن به حالت خلسه جهت خود شناسی روحی، و تأثیر ذهن بر جسم.

فروش کتاب «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن». قابل استفاده با:

۱. « طب سوزنی با سوزن »

۲. « طب سوزنی ، ‌بدون استفاده از سوزن ، با دستگاه »

۳. « شیاتسو، طب فشاری با انگشت دست، ماساژ »