تویی‌نا - چینی

(ROU FA) تویی نا: تکنیک های ماساژ

User Rating:  / 0

ماساژ درمانی چینی (هنر شفابخشی تویی نا)

 تکنیک های ماساژ(ROU FA)

ROU FA یکی از معمولی ترین تکنیک های TUI NA است و روی بسیاری از قسمتهای بدن قابل انجام است. ابتدا این تکنیک را روی خود پیاده کنید تا آن را کاملا درک کنید بخصوص روی ساعد و ران خود آن را امتحان کنید.


شما میتوانید ROU FA را با انگشت شست با انگشت میانی با همه انگشتان و انگشت شست با هم، با تمام کف دست با قسمت برجسته کف دست یا نوک آرنج انجام دهید.

tuina5.jpg - 28.98 KB

Read more: (ROU FA) تویی نا: تکنیک های ماساژ

چرخه تولد و زندگی، چرخه کنترل، و ارتباط چرخه ها با ارگانها

User Rating:  / 0

ماساژ درمانی چینی (هنر شفابخشی تویی نا)

 

چرخه تولد و زندگی

چوب به آتش زندگی میدهد آتش به زمین،زمین به فلز و فلز به آب و آب به چوب زندگی میدهد. اگر روابط عناصر دچار ناهماهنگی شود این احتمال وجود دارد که یک عنصر کنترل بقیه عناصر را به عهده گرفته و عملکرد دیگر عناصر را تحت الشعاع قرار دهد و بدین ترتیب چرخه کنترل معکوس شکل میگیرد. مثلا زمین می تواند بر عملکرد چوب سیطره پیدا کرده و آتش بر آب .

 

 

Read more: چرخه تولد و زندگی، چرخه کنترل، و ارتباط چرخه ها با ارگانها

تویی نا: اهمیت تعادل

User Rating:  / 0

ماساژ درمانی چینی (هنر شفابخشی تویی نا)

 

بخش : اهمیت تعادل

 

تمام بیماریها و نارسایی ها در نتیجه عدم تعادل بین انرژی های یین و یانگ در بدن انسان می باشند و تمام بیماریها می توانند با یین و یانگ تعریف شوند.اگر یانگ ناکار آمد تعریف شود فرد علائم مربوط به یین را از خود نشان خواهد داد(مانند ضعف و احساس سرما)چرا که در این حالت انرژی یین غالب می شود.اما اگر یین کارآیی خود را از دست بدهد علائم یانگ خود را آشکار خواهند کرد(مانند بی خوابی و یا احساس گرما).اگر یکی از انرژی های یین و یانگ بیش از اندازه شود قطعا بر دیگری اثر خواهد گذاشت.مسلما گرمای بیش از حد(یانگ)،به عنوان مثال مایعات بدن (یین)را کاهش خواهد داد و همین طور رطوبت زیاد (یین) گرما(یانگ)را کاهش خواهد داد.

مفهوم یین و یانگ عمیق و در عین حال ساده می باشد.اما از آنجایی که این مفهوم کاملا کلی و فراگیر است ممکن است به سادگی قابل فهم نباشد.بنابراین به دنبال رشد طب سنتی چینی هشت اصل راهنما تشکیل شد که یین و یانگ را به بخشهای کاربردی تقسیم کرد تا بدین ترتیب راهنمای معالجه شود.

Read more: تویی نا: اهمیت تعادل

تئوری عناصر پنج گانه و چرخه های عناصر پنجگانه

User Rating:  / 0

ماساژ درمانی چینی (هنر شفابخشی تویی نا)

تئوری عناصر پنج گانه

مفاهیم یین و یانگ عناصر پنج گانه اصول ابتدایی سازنده طب سنتی چینی هستند.این تئوری که در زبان چینی آن را (wu xing) می نامند نسبت به یین و یانگ بسیار جدید تر است.مستند سازی این تئوری به سالهای221-476 پیش از میلاد بر می گردد. از این تاریخ به بعد این تئوری از نظر عمومیت در نوسان بوده است.این تئوری نه تنها در طب بلکه در حوزه های دیگر مانند سیاست و موسیقی نیز بکار رفته است. پنج عنصر عبارتند از چوب،آتش،زمین،فلز و آب. تمام چیزهای موجود در کیهان مانند آب و هوا،احساس ها و ارگانیسم های داخلی به یکی از پنج عنصر نام برده مربوط می شوند.مانند یین و یانگ این پنج عنصر نیز دائما ارتباطی هماهنگ با هم دارند.آنها نیز برای بقای خویش به یکدیگر وابسته می باشند.اگر یکی از این عناصر ضعیف و یا قوی شود همه عناصر دیگر را نیز تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. 

 

Read more: تئوری عناصر پنج گانه و چرخه های عناصر پنجگانه

تویی نا: نظریه یین و یانگ

User Rating:  / 0

ماساژ درمانی چینی (هنر شفابخشی تویی نا)

 

بخش : نظریه یین و یانگ

 

تائو (که دائو تلفظ میشود) به معنای مسیر عمل درست میباشد و یک تائوئیست آگاه است که هر جز تنها در ارتباط با کل به طور کامل ادراک خواهد شد.یین و یانگ هسته اصلی طب سنتی چینی می باشد.این مفاهیم،منطق کلی و فراگیر فراهم میکند که به توضیح و تفسیر روابط،اشکال و تغییر و دگرگونی در جهان می پردازد و لذا همین تفاسیر در ابعادی کوچک تر برای توصیف عالم صغیر بدن انسان نیز به کار می روند. مفاهیم یین و یانگ به ما کمک خواهند کرد تا چگونگی ارتباط اجزا را با یکدیگر توضیح دهیم.هیچ چیزی در جهان در انزوای کامل وجود ندارد و همواره با اجزایی دیگر ارتباط دارد.جملات زیر یین و یانگ را توضیح میدهند

 

یین و یانگ متضادهایی وابسته هستند:


هر آنچه که در طبیعت وجود دارد می تواند با توجه به ارتباطش به یک جز دیگر با یین یا یانگ توضیح داده شود.به عنوان مثال روز را می توان یانگ دانست که با شب یا یین در ارتباط است.فعالیت بدنی و فیزیکی یانگ است که در ارتباط با استراحت یا یین قرار میگیرد.نظم و سلامت در تمام جهان و همین طور در بدن انسان وابسته به حرکت مداوم دورانی و چرخه ای قطب های متضاد است. 

Read more: تویی نا: نظریه یین و یانگ

منوی آکاردئونی

صفه اصلی

سایر مطالب

سبکهای ماساژ در دنیا

امکانات

مطالب علمی ماساژ

فروشگاه

اطلاعات تماس

جهت خرید کتابها:

تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۶۹۲۰۶۵  02188692065 سعادت آباد.

لطفا ابتدا با تلفن ثابت تماس بگیرید. درصورت عدم پاسخگویی، باتلفن همراه، تماس بگیرید: تلفن همراه: 09373234130 ۰۹۳۷۳۲۳۴۱۳۰ امیر .

در صورت عدم پاسخگویی با تلفن همراه نیز، که ممکن است مشغول باشم، پیغام خود را بگذارید تا با شما تماس گرفته شود. ساعت ارائه خدمات: از ۸ صبح تا ۱۱ شب.    ۴ یا ۵ ساعت قبل، تلفنی وقت بگیرید. ساعات تماس: از ۸ صبح تا ۱۲ شب.

Contact Us:   Tell: +989373234130  / +982188692065 Saadat Abad,Tehran.

کتاب ماساژ درمانی «یومی هو تراپی»: استاد محمدرضا یحیایی

فروش کتاب آموزش ماساژدرمانی «یومی‌هو تراپی»: استاد محمدرضا یحیایی. چاپ آبان1397

فروش پوستر رنگی آموزشی ماساژ درمانی (یومی هو تراپی: Yumeiho Therapy)

 قروشکتابِ: خواب‌درمانی جامع (خواب‌درمانی بیست دقیقه‌ای)

 تصویرسازی ذهنی مثبت و قوی برای مداوای بیماریهای سخت و ناعلاج، و خودهیپنوتیزم برای رسیدن به حالت خلسه جهت خود شناسی روحی، و تأثیر ذهن بر جسم.

فروش کتاب «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن». قابل استفاده با:

۱. « طب سوزنی با سوزن »

۲. « طب سوزنی ، ‌بدون استفاده از سوزن ، با دستگاه »

۳. « شیاتسو، طب فشاری با انگشت دست، ماساژ »