دکتر ماهی:فیش اسپا

دکتر فیش (گارا روفا) ماساژ ماهی – دکتر ماهی

User Rating:  / 0
PoorBest 

فیش اسپا

به روشی اتلاق می شود که در آن فرد دست و پای خود را در درون یونیت های مخصوص فیش اسپا قرار داده و اینگونه از ماهی های بدون دندان با مکش سلول های مرده و شاخی شده پوست را جدا کرده و از آنها تغذیه می کنند. به دلیل ضربات ممتدی که این ماهی ها به سطح پوست وارد می کنند، باعث بهبود گردش خون و احساس ریلکسیشن در پا می شوند که از اینرو به آن ماساژ با ماهی گفته می شود. زیستگاه طبیعی اینگونه ماهی حوضچه های گرم آب شیرین است.

این روش در بسیاری از کشورها به نام دکتر ماهی (Dr.Fish) شناخته می شوند. در این روش به دلیل ارتباط برقرار کردن با دنیای ماهیها استرس و اضطراب شما به آرامش تبدیل می شود.

 دکتر فیش (گارا روفا) ماساژ ماهی – دکتر ماهی

روش جدیدی برای از بین بردن کک ومک - درمان خشکی پوست- شفاف کردن پوست و بردن لکه ها در مجتمع بهداشتی دکتر ماهی در مالزی مورد استفاده قرار گرفته که ظرف یک سال به موفقیت بینظیری دست یافته است که با توجه به موفقیت او مشابه این مجتمع به مجتمع های مشابه به صورت قارچی در سراسر ژاپن و کره افتتاح شدند. روش درمان این گونه است که فرد داخل استخری با آب گرم می رود که داخل آن ماهی هایی بدون دندان بین ۳تا ۴سانتی متر به پوست فرد حمله می کنند و شروع به مکیدن پوست او می کنند و لایه رویی پوست او را می خورند. آب استخربعد از هر استفاده‌ای تصفیه می شود تا میکروبها به نفر بعدی انتقال پیدا نکند. این روش در اصل در ترکیه استفاده می شده است.

يکی از موسسه های درمان بيماريهای پوستی در مالزی بيماران خود را با روشی کاملا طبيعی و با کمک نوعی ماهی زنده رودخانه ای درمان می کند.

استفاده از ماهي جونده موسوم به دکتر ماهي،روشي جديد براي درمان امراض پوستي است و مردم کشورهای آسيايی مانند مالزی، سنگاپور ، ژاپن،کره جنوبی و ترکيه از اين روش استقبال کرده اند.

ماهي جونده يا دکتر ماهي با نام علمي گارا روفا با جويدن نقاطی از پوست بدن که دچار عارضه هايی مانند التهابات مزمن پوستی يا اگزما هستند به درمان بيماری کمک می کند.

ماهی جونده می تواند پوست های زبر و خشن را با دندانهای خود به پوست نرم و لطيف تبديل کند.

دکتر فیش (گارا روفا) ماساژ ماهی – دکتر ماهی

زيستگاه اصلی اين ماهی رودخانه ای ترکيه ، ايران ، سوريه و عراق است ، خانم لئونگ از مسئولان موسسه دکتر ماهي کوالالامپور میگوید بيمارانی که برای درمان به موسسه دکتر ماهی مراجعه می کنند ، قبل از وارد شدن به حوضچه هايی که ماهی ها در آن قرار دارند ،* بدن خود را ضد عفونی می کنند.

افرادی که دارای امراض پوستی هستند زير نظر متخصصان اين مرکز تحت مداوا قرار می گيرند و چگونگی و طول دوره درمان افراد متفاوت است.

در موسسه دکتر ماهي ، با توجه به نوع امراض پوستي و اينکه درکدام قسمت بدن باشد حوضچه هاي اب عمومي و خصوصي در نظرگرفته شده است.

بيشتر افراد نخستين بار است که به اين مرکز مراجعه مي کنند که مشکلات برخي از آنان جدی تر است.

يکي از بيماراني که به موسسه دکترماهي آمده بود در مصاحبه گفت ابتدا خيلی برای من عجيب بود اما خيلی سريع متوجه شدم که ماهيها به طرزي عجيب شروع به جويدن پوست هاي زايد بدن من کردند.

زیستگاه (درایران ) :رودخانه های مرکزی ایران ، به دلیل گرم بودن و شوری آب بیش از اندازه رودخانه های جنوب و نواحی گرمسیر ایران در این مناطق یافت نمیشود و بیشتر در رودخانه های مرکزی ایران یافت میشود . حدوداً در دمای 18 الی 23 درجه سانتیگراد زندگی میکند . آبهای شور را نمیپسندد و در آبهایی با ph خنثی ماهی شاداب تر و سرحال تر است . معمولاً هر نوع غذایی را میپسندد و از نظر غذایی مانند کتفیش است و در شرایط مناسب حداکثر تا 10سانتیمتر رشد میکند این ماهی را در آکواریوم نمیتوان نگهداری کرد چون در آبهای روان و دارای جریان زندگی میکند . تکثیر این ماهی در استخر ها امکان پذیر است.

دکتر فیش (گارا روفا) ماساژ ماهی – دکتر ماهی

 

دکتر فیش که اسم اصل آن Garra Rufa است در منطقه Kangal در ترکیه در چشمه های آب گرم آن زندگی می کند. این منطقه سالهاست که به عنوان قطب گردشگری دنیا برای بیماریهای مزمن پوستی مانند اگزما و پسوریازیس درآمده است. دمای آب بین 38 تا 42درجه سانتی گراد است و توریستها (بیماران) برای مدت دوهفته هر روز برای یک تا دوساعت وارد حوضچه ها می شوند تا ماهیهاا تمام پوسته های روی زخمهایشان را بخورند و پاک کنند. بعد از دو هفته پسوریازیس یا کاملاً خوب می شود و یا 70-80 درصد فروکش می کند. برخی دلیل آن را مکش دهان ماهی و ایجاد جریان خون مناسب در آن ناحیه می دانند و بعضی دیگر بزاق دهان ماهی را دلیل بهبودی می دانند و برخی نیز آب چشمه را عامل اصلی تصور می کنند.پزشکان طب چینی با بررسی های خود به این نتیجه رسیده اند که مکیده شدن پوست توسط این نوع ماهی که از گونه لجن خواران محسوب می شود و دندان هم ندارد، مانند سوزنهای بکار رفته در طب سوزنی باعث تحریک برخی اعصاب پوستی می شود و با انتقال آن به مغز، دستور اصلاح و بهبودی توسط مغز برای پوست آن منطقه ارسال می شود.

دکتر ماهی (گارا روفا)- گاراتراپی

این درمان با استفاده از ماهی گارا روفا  (Gara Rufa) صورت می گیرد . به این صورت که فرد در حوضچه حاوی ماهی های گاراروفا قرار می گیرد و این ماهی با ضربات ممتد به پوست نوعی ماساژ لطیف را انجام داده و لایه پوست مرده بدن را می خورد. نتیجه کار احساس راحتی و سرزندگی و لطافت بی نظیر پوست بدن خواهد بود.

خطرات:

اگر صاحبان "فیش‌اسپا‌"ها آب حوضچه‌ها را به طور مرتب تعویض نکنند احتمال ابتلا به این بیماری‌ها و بیماری‌های پوستی وجود دارد.

هشدار به استفاده کنندگان از فیش اسپا:

http://www.bia2malezi.com/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D9%84%D8%B2%DB%8C/3639-1390-08-06-10-02-47.html

منوی آکاردئونی

صفه اصلی

سایر مطالب

سبکهای ماساژ در دنیا

امکانات

مطالب علمی ماساژ

فروشگاه

اطلاعات تماس

جهت خرید کتابها:

تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۶۹۲۰۶۵  02188692065 سعادت آباد.

لطفا ابتدا با تلفن ثابت تماس بگیرید. درصورت عدم پاسخگویی، باتلفن همراه، تماس بگیرید: تلفن همراه: 09373234130 ۰۹۳۷۳۲۳۴۱۳۰ امیر .

در صورت عدم پاسخگویی با تلفن همراه نیز، که ممکن است مشغول باشم، پیغام خود را بگذارید تا با شما تماس گرفته شود. ساعت ارائه خدمات: از ۸ صبح تا ۱۱ شب.    ۴ یا ۵ ساعت قبل، تلفنی وقت بگیرید. ساعات تماس: از ۸ صبح تا ۱۲ شب.

Contact Us:   Tell: +989373234130  / +982188692065 Saadat Abad,Tehran.

کتاب ماساژ درمانی «یومی هو تراپی»: استاد محمدرضا یحیایی

فروش کتاب آموزش ماساژدرمانی «یومی‌هو تراپی»: استاد محمدرضا یحیایی. چاپ آبان1397

فروش پوستر رنگی آموزشی ماساژ درمانی (یومی هو تراپی: Yumeiho Therapy)

 قروشکتابِ: خواب‌درمانی جامع (خواب‌درمانی بیست دقیقه‌ای)

 تصویرسازی ذهنی مثبت و قوی برای مداوای بیماریهای سخت و ناعلاج، و خودهیپنوتیزم برای رسیدن به حالت خلسه جهت خود شناسی روحی، و تأثیر ذهن بر جسم.

فروش کتاب «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن». قابل استفاده با:

۱. « طب سوزنی با سوزن »

۲. « طب سوزنی ، ‌بدون استفاده از سوزن ، با دستگاه »

۳. « شیاتسو، طب فشاری با انگشت دست، ماساژ »