Articles

تز جامع چیست

User Rating:  / 1
PoorBest 

«تز جامع» یک مکتب، سَبک، سیستم، طریقت، دانش و آگاهیِ جدیدی می‌باشد که برای پیشرفت انسانها در همه زمینه‌ها و ابعاد جسمی، ذهنی و روحی، و در تمامی امور زندگی دنیوی و اخروی، کاربرد دارد. که در سال ۱۳۷۳ توسط «استاد محمّدرضا یحیایی»ابداع گردید.

 

   «تز جامع» می‌گوید: بدون تعصب، پیش‌داوری و قضاوت باید به محیط پیرامون خود نگریست؛ و تمامی مشاهدات خود را بدون هیچ‌گونه تغییری، مورد بررسی قرار داد.

 

   «تز جامع» می‌گوید: در «مکتب جامع»، هر چقدر درجات شاگردان و اساتید بالاتر می‌رود، آنها، خدمتگذارتر، خاکی‌تر، زحمتکش‌تر، و متواضع‌تر می‌شوند. این است روحیه برگزیدگان جامع.

 

   «جامع» به ما مي‌گويد كه، خداوند، انسان را اشرف مخلوقات خلق كرد. آنگاه به انسان امر كرد كه، به تمامي آفرينش خداوند از روي تفكر و تعمّق و تدبّر نگاهي ژرف نمايد، شايد كه رستگار شود. زماني‌كه خداوند به‌عنوان خالق، به مخلوق خودش دستور واضحي مي‌دهد، پس تحمل و ظرفيت آنرا هم در نظر گرفته است. زماني‌كه انسان به خودش بي‌انديشد، كه: از كجا آمده‌ام؟ منظور از خلقتم چيست؟ بايد چه‌كاري انجام دهم تا رستگار شوم؟ به كجا مي‌روم؟ و ... ديگر نمي‌تواند بي‌تفاوت و بي‌هدف در زندگي قدم بگذارد و به دام «روزمرگي» اسير شود.

 

   عاقل‌ترين و خِردمندترين مردم كسي است‌كه مفيدترين و جامع‌ترين عُلوم را براي پيشرفت و آگاهي خود، از اهل فن آن علم، فرا گرفته و در نزد خود گردآوري نموده باشد؛ اين شخص يك «دانشمند» است. دانشمندي كه به علم خود عمل نمايد، به حكمت خواهد رسيد و «حكيم» مي‌گردد.

 

   عزيزان من، از روزي كه به تز «جامع» وارد شدم، زندگي‌ام به‌طور چشم‌گيري متحوّل شده و «جامع» گرديده است. به ‌همين‌خاطر، شما را به «جامع» شدن دعوت مي‌نمايم. زيرا حداقل‌ مزاياي زندگي «جامع» همانا احساس امنيت و آرامش و توانايي در مقابل مشكلات مي‌باشد. همچنين با وارد شدن به زندگي «جامع» ديگر وقتي براي كارهاي غير ضروري و گناه كردن، نمي‌ماند. زيرا برنامه‌ريزي زندگي‌تان در دست خودتان مي‌باشد، نه در دست ديگران. افراد «جامع» هميشه در يكي از وضعيت‌هاي زير بسر مي‌برند:

   «آموزش ديدن، تدريس كردن، تحقيق كردن، بررسي كردن، تفكر كردن، تعمق كردن، تدبّر كردن، كسب علم و دانش و معرفت، مطالعه كردن، تجربه كردن، نُت برداري، نوشتن تجربيات علمي و عملي خود، عمل كردن به علم خود، و ...».

 

   تجربه ثابت كرده است، افراد «جامع‌نگر» به اُمور زندگي دنيوي و اُخروي بيشتر از ديگران مُسلط بوده و توسط مهارتشان، بيشترين موفّقيت را كسب نموده‌اند؛ زيرا، از آگاهي و دانش و تجربة بيشتري برخوردار بوده و كمتر دچار اشتباه مي‌شوند. افراد «جامع‌نگر» هيچ‌گاه از كسي و يا چيزي ايراد نگرفته و مشكلات خودشان را روي دوش ديگران نمي‌اندازند؛ زيرا آنها معتقدند كه: «براي مشكلات خود، يا راهي خوب پيدا خواهم كرد، و يا راهي مناسب خواهم ساخت».

منبع: سخنان حکمت‌آموز جامع استاد محمدرضا یحیایی- سخن شماره ۱۴۳.

 

تز جامع در شاخه‌های مختلف ارائه شده و قابل اجرا است:

یوگای جامع، تای‌چی جامع، طریقت هنرهای رزمی جامع، ئی‌چینگ جامع، مانیه‌تیزم جامع، ریکی جامع، احادیث جامع و تفسیر جامع قرآن کریم، ذن جامع، حجامت جامع، طرح جامع چاپ و نشر کتاب کشور، طرح جامع اینترنت کشور، طرح جامع ساخت‌و‌ساز شهری و راهسازی کشور و...

منوی آکاردئونی

صفه اصلی

سایر مطالب

سبکهای ماساژ در دنیا

امکانات

مطالب علمی ماساژ

فروشگاه

اطلاعات تماس

جهت خرید کتابها:

تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۶۹۲۰۶۵  02188692065 سعادت آباد.

لطفا ابتدا با تلفن ثابت تماس بگیرید. درصورت عدم پاسخگویی، باتلفن همراه، تماس بگیرید: تلفن همراه: 09373234130 ۰۹۳۷۳۲۳۴۱۳۰ امیر .

در صورت عدم پاسخگویی با تلفن همراه نیز، که ممکن است مشغول باشم، پیغام خود را بگذارید تا با شما تماس گرفته شود. ساعت ارائه خدمات: از ۸ صبح تا ۱۱ شب.    ۴ یا ۵ ساعت قبل، تلفنی وقت بگیرید. ساعات تماس: از ۸ صبح تا ۱۲ شب.

Contact Us:   Tell: +989373234130  / +982188692065 Saadat Abad,Tehran.

کتاب ماساژ درمانی «یومی هو تراپی»: استاد محمدرضا یحیایی

فروش کتاب آموزش ماساژدرمانی «یومی‌هو تراپی»: استاد محمدرضا یحیایی. چاپ آبان1397

فروش پوستر رنگی آموزشی ماساژ درمانی (یومی هو تراپی: Yumeiho Therapy)

 قروشکتابِ: خواب‌درمانی جامع (خواب‌درمانی بیست دقیقه‌ای)

 تصویرسازی ذهنی مثبت و قوی برای مداوای بیماریهای سخت و ناعلاج، و خودهیپنوتیزم برای رسیدن به حالت خلسه جهت خود شناسی روحی، و تأثیر ذهن بر جسم.

فروش کتاب «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن». قابل استفاده با:

۱. « طب سوزنی با سوزن »

۲. « طب سوزنی ، ‌بدون استفاده از سوزن ، با دستگاه »

۳. « شیاتسو، طب فشاری با انگشت دست، ماساژ »