اخبار

تز جامع چیست

User Rating:  / 1

«تز جامع» یک مکتب، سَبک، سیستم، طریقت، دانش و آگاهیِ جدیدی می‌باشد که برای پیشرفت انسانها در همه زمینه‌ها و ابعاد جسمی، ذهنی و روحی، و در تمامی امور زندگی دنیوی و اخروی، کاربرد دارد. که در سال ۱۳۷۳ توسط «استاد محمّدرضا یحیایی»ابداع گردید.

 

   «تز جامع» می‌گوید: بدون تعصب، پیش‌داوری و قضاوت باید به محیط پیرامون خود نگریست؛ و تمامی مشاهدات خود را بدون هیچ‌گونه تغییری، مورد بررسی قرار داد.

 

   «تز جامع» می‌گوید: در «مکتب جامع»، هر چقدر درجات شاگردان و اساتید بالاتر می‌رود، آنها، خدمتگذارتر، خاکی‌تر، زحمتکش‌تر، و متواضع‌تر می‌شوند. این است روحیه برگزیدگان جامع.

 

   «جامع» به ما مي‌گويد كه، خداوند، انسان را اشرف مخلوقات خلق كرد. آنگاه به انسان امر كرد كه، به تمامي آفرينش خداوند از روي تفكر و تعمّق و تدبّر نگاهي ژرف نمايد، شايد كه رستگار شود. زماني‌كه خداوند به‌عنوان خالق، به مخلوق خودش دستور واضحي مي‌دهد، پس تحمل و ظرفيت آنرا هم در نظر گرفته است. زماني‌كه انسان به خودش بي‌انديشد، كه: از كجا آمده‌ام؟ منظور از خلقتم چيست؟ بايد چه‌كاري انجام دهم تا رستگار شوم؟ به كجا مي‌روم؟ و ... ديگر نمي‌تواند بي‌تفاوت و بي‌هدف در زندگي قدم بگذارد و به دام «روزمرگي» اسير شود.

 

   عاقل‌ترين و خِردمندترين مردم كسي است‌كه مفيدترين و جامع‌ترين عُلوم را براي پيشرفت و آگاهي خود، از اهل فن آن علم، فرا گرفته و در نزد خود گردآوري نموده باشد؛ اين شخص يك «دانشمند» است. دانشمندي كه به علم خود عمل نمايد، به حكمت خواهد رسيد و «حكيم» مي‌گردد.

 

   عزيزان من، از روزي كه به تز «جامع» وارد شدم، زندگي‌ام به‌طور چشم‌گيري متحوّل شده و «جامع» گرديده است. به ‌همين‌خاطر، شما را به «جامع» شدن دعوت مي‌نمايم. زيرا حداقل‌ مزاياي زندگي «جامع» همانا احساس امنيت و آرامش و توانايي در مقابل مشكلات مي‌باشد. همچنين با وارد شدن به زندگي «جامع» ديگر وقتي براي كارهاي غير ضروري و گناه كردن، نمي‌ماند. زيرا برنامه‌ريزي زندگي‌تان در دست خودتان مي‌باشد، نه در دست ديگران. افراد «جامع» هميشه در يكي از وضعيت‌هاي زير بسر مي‌برند:

   «آموزش ديدن، تدريس كردن، تحقيق كردن، بررسي كردن، تفكر كردن، تعمق كردن، تدبّر كردن، كسب علم و دانش و معرفت، مطالعه كردن، تجربه كردن، نُت برداري، نوشتن تجربيات علمي و عملي خود، عمل كردن به علم خود، و ...».

 

   تجربه ثابت كرده است، افراد «جامع‌نگر» به اُمور زندگي دنيوي و اُخروي بيشتر از ديگران مُسلط بوده و توسط مهارتشان، بيشترين موفّقيت را كسب نموده‌اند؛ زيرا، از آگاهي و دانش و تجربة بيشتري برخوردار بوده و كمتر دچار اشتباه مي‌شوند. افراد «جامع‌نگر» هيچ‌گاه از كسي و يا چيزي ايراد نگرفته و مشكلات خودشان را روي دوش ديگران نمي‌اندازند؛ زيرا آنها معتقدند كه: «براي مشكلات خود، يا راهي خوب پيدا خواهم كرد، و يا راهي مناسب خواهم ساخت».

منبع: سخنان حکمت‌آموز جامع استاد محمدرضا یحیایی- سخن شماره ۱۴۳.

 

تز جامع در شاخه‌های مختلف ارائه شده و قابل اجرا است:

یوگای جامع، تای‌چی جامع، طریقت هنرهای رزمی جامع، ئی‌چینگ جامع، مانیه‌تیزم جامع، ریکی جامع، احادیث جامع و تفسیر جامع قرآن کریم، ذن جامع، حجامت جامع، طرح جامع چاپ و نشر کتاب کشور، طرح جامع اینترنت کشور، طرح جامع ساخت‌و‌ساز شهری و راهسازی کشور و...

«موارد انجام و عدم امکان انجام ماساژ»

User Rating:  / 0

« موارد انجام و عدم امکان انجام ماساژ »

 

 

موارد انجام ماساژ:

 

 

1- کنترل التهاب های بافتی.

2- کنترل درد

3- ترميم بافت نرم آسيب ديده.

4- افزايش توانمندی و عملکرد ورزشی.

5- احساس آرامش و رضايتمندی (Relaxation).

6- بهبود وضعيت گوارشی (هضم و دفع بهتر و مؤثرتر).

7- تقويت سيستم ايمنی بدن.

8- افزايش گردش مايعات بدن (لنف).

9- کاهش اضطراب .

10- کنترل و کاهش افسردگی خفيف .

11- تنظيم خواب.

12- بهبودی خلق و خوی.

13- سندرم گيرافتادگی و فشار بر روی اعصاب محيطی.

14- در برخی بيماريهای خاص.

 

 

 

 

موارد عدم انجام ماساژ:

 

1- عفونت سيستميک و التهاب حاد.

2- بيماريهای واگير دار.

3- عفونت های قارچی.

4- عفونت های باکتريال .

5- عفونت های ويروسی (تبخال و زگيل).

6- سرطان پوست.

7- ميوزيت اسيفيکيشن.

8- زخمهای باز یا سوختگي.

9- در محدوده عفونت 

۱۰. در منطقه نزدیك شكستگي و یا مشكوك به شكستگي 

۱۱. نزدیك تومورھا 

۱۲. روي وریدھاي واریسي

۱۳. التھاب وریدي 

۱۴. روي جوشھا 

ماساژ جامع چیست

User Rating:  / 0

ماساژ جامع چیست

چرا ماساژ بگیریم

User Rating:  / 1تعریف ماساژ: دست‌ورزی، روی پوست و بافت‌های نرم بدن، و روی مجراهای اصلی و فرعی انرژی حیاتی و رگ‌های خون انسان و نقاط مناسب بدن برای طب سوزنی و محل‌های معین می‌باشد و انجام آن به رهایی از استرس و فشار (درد) عضلانی و درد ناشی از صدمات و سرعت بهبود ناراحتی‌های حاد و مزمن کمک می‌کند.

ماساژ چگونه اثر می‌کند؟

زمانی‌که ماهیچه بیش از حد فعالیت دارد، تجمع مواد زائد از جمله اسید لاکتیک می‌تواند باعث درد، گرفتگی و حتی اسپاسم عضلات شود. ماساژ بطور عام، گردش خون و جریان لنفاوی را بهبود بخشیده، مواد غذایی و اکسیژن تازه را به بافتهای مزبور می‌رساند و به خروج مواد سمی و بهبودی کمک می‌کند.

همچنین عضلات در حال کشش می‌توانند به رگهای خونی و اعصاب فشار آورده و با محدود کردن جریان خون باعث ایجاد درد شوند. با ماساژ، منطقه مورد اثر، به‌تدریج فشار عضله بر اعصاب درگیر کاهش یافته و درد کاهش می‌یابد. همین مکانیسم در بهبود عضلات آسیب دیده با ماساژ باعث سودمندی آن است.

علاوه بر این، ماساژ باعث افزایش آندروفین‌ها (نابود کننده‌های درد) و افزایش ترشح هورمون سروتونین (تعدیل کننده خلق و خوی) می‌شود. همچنین ثابت شده که هورمون استرس (کورتیزول) را آزاد می‌نماید. به همین دلیل، ماساژ اغلب به عنوان یک درمان تکمیلی برای افرادی که سیستم ایمنی آنها بر اثر استرس تضعیف شده، توصیه می‌شود. ماساژ بدن، باعث افزايش انرژي ذهني و تغییرات مثبت خلقی مي‌شود.

برخی از بیماریهایی که به ماساژ درمانی خوب جواب داده‌اند، عبارتند از: سندرم خستگی مزمن، استئو آرتریت، سندرم تونل کارپال، میگرن و سیاتیک، بیماران مبتلا به دردهای عضلانی، پشت درد مزمن، بیماریهای ناشی از ضرر رسانی باد، سرما، گرما و رطوبت، ناخوشی یا بهم‌خوردگی مزاج، زخم در اثر زمین خوردن و کوفتگی و رگ‌به‌رگ شدگی و ... .

 

فواید ماساژ، روی دستگاههای بدن

1- دستگاه اعصاب بدن، پس از ماساژ بطور عمیق آرام می‌شود. اختلالاتی نظیر بی‌خوابی، تنش، سردرد و سایر موارد مربوط به استرس، در مقابل نیروی درمانی تماس دست، آرام می‌یابد. همچنین، با ماساژ دادن می‌توان فعالیت ماهیچه‌ها، مجاری و غدد مربوط به سیستم اعصاب را افزایش داد تا اعصاب به آرامش برسد.

2- دستگاه ماهیچه‌ای بدن در اثر ماساژ متعادل شده و بین انقباض و شل شدن ماهیچه‌ها توازن ایجاد می‌کند. همچنین هرگونه مواد سمی را از عضلات بدن خارج کرده و باعث ترمیم عضلات می‌شود و گرفتگی عضلانی را رفع می‌کند. و باعث افزایش انعطاف‌پذیری تاندون‌ها و لیگامانهای نگاه‌دارنده و تارها عضلاتی، و نیز افزایش جریان خون عضلات می‌شود. همچنین بدن را قوی کرده، بافت‌های صدمه دیده را قادر می‌سازد به حالت طبیعی بازگشته و خود را ترمیم کنند.

3- دستگاه اسکلتی بدن را متوازن می‌کند و باعث تعدیل و تنظیم مفاصل می‌شود. بطور غیر مستقیم از طریق خون‌رسانی باعث تغذیة استخوان می‌شود و سبب درمان بسیاری از مشکلات اسکلتی می‌گردد.

4- دستگاه گردش خون بر اثر ماساژ بهتر کار می‌کند. فشار روی سیاهرگها و سرخرگها از بین می‌رود و جریان خون تسریع می‌گردد و باعث تأثیر مثبت بر فشارخون و ناراحتی‌های قلبی، تسهیل در انتقال اكسیژن و دفع دی‌اکسیدکربن و مواد زائد خون، افزایش سلولهای خونی از جمله هموگلوبین‌ها و گلبولهای قرمز می‌شود.

5- تأثیر ماساژ بر روی پوست: رخنه بین عضلات زیر پوست، تسهیل در روند سوخت و ساز در سطح پوست و تحریك عملكرد هورمونی غدد، تمیز كردن پوست از سلولهای تخریب شده و تأثیر سلامت بر روی سیستم پوست عضلات، تأثیر رفلكسی در درمان‌های داخلی نزدیك سطح پوست، تقویت سیستم گردش خون پوست، تصفیه و انعطاف‌پذیری پوست، فعال نمودن حركت مایعات در بافت‌ها و بهتر شدن تنفس و تغذیه پوست.

6- باز کردن مجراهای اصلی و فرعی انرژی حیاتی (Chi) و خون انسان و انرژی حیاتی.

7- تأثیرات بسیار مثبت دیگر بر روی دستگاههای دیگر بدن، از جمله: دستگاه لنفاوی بدن (افزایش میزان و جریان لنف از عروق لنفاوی، و رفع انسداد رگهای لنفاوی)، دستگاه تنفسی، دستگاه گوارشی (بهبود سوخت و ساز و متابولیسم بدن، و خروج سموم از بدن)، دستگاه ایمنی، دستگاه تناسلی، و کار کردهای امعاء و احشاء دارد.

 

 

اساس روش ماساژ:


ماساژ درمانی روشی است که ازلحاظ جسمی باعث بهبودسیستم عصبی، ماهیچه ای و خون می شود و جسم را وادار به جذب مواد غذایی و دفع مواد زائد مینماید، گردش خون و لنف را در عضلات بیشتر می نماید، انقباض را در عضلات کاهش داده و خستگی عضلانی ازبین می رود و گرفتگی و تنش را در عضلات کاهش و تولیدسم را کم می نماید و باعث کاهش فشار  بر رگها و سیاهرگ ها می گردد، گردش خون ضعیف را بهبود بخشیده و ناراحتی های قلبی را کم نموده، ضربان قلب و فشار خون بالا راکاهش داده و جریان لنف در بدن را تسریع نموده، باعث دفع مواد زاید و سمی و منجر به کاهش فشار روانی در بدن شده و همین طور فعالیت های ریه را افزایش داده، تنفس راآرام و عمیق نموده و در دستگاه گوارش با افزایش حرکات دودی روده ها دفع مواد زایدرا تسریع نموده و یبوست را کاهش می دهد (از طریق تقویت عضلات جدار شکم و روده ها) ودر دستگاه تناسلی با افزایش فعالیت کلیه باعث دفع مواد زاید شده، احتباس آب را دربدن کاهش داده و در پوست باعث تقویت می شود و در نتیجه سموم ترشح آن را دفع نموده و با از بین بردن سلول مرده پوست به شادابی و طراوت آن کمک می نماید
.

منوی آکاردئونی

صفه اصلی

سایر مطالب

سبکهای ماساژ در دنیا

امکانات

مطالب علمی ماساژ

فروشگاه

اطلاعات تماس

جهت خرید کتابها:

تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۶۹۲۰۶۵  02188692065 سعادت آباد.

لطفا ابتدا با تلفن ثابت تماس بگیرید. درصورت عدم پاسخگویی، باتلفن همراه، تماس بگیرید: تلفن همراه: 09373234130 ۰۹۳۷۳۲۳۴۱۳۰ امیر .

در صورت عدم پاسخگویی با تلفن همراه نیز، که ممکن است مشغول باشم، پیغام خود را بگذارید تا با شما تماس گرفته شود. ساعت ارائه خدمات: از ۸ صبح تا ۱۱ شب.    ۴ یا ۵ ساعت قبل، تلفنی وقت بگیرید. ساعات تماس: از ۸ صبح تا ۱۲ شب.

Contact Us:   Tell: +989373234130  / +982188692065 Saadat Abad,Tehran.

کتاب ماساژ درمانی «یومی هو تراپی»: استاد محمدرضا یحیایی

فروش کتاب آموزش ماساژدرمانی «یومی‌هو تراپی»: استاد محمدرضا یحیایی. چاپ آبان1397

فروش پوستر رنگی آموزشی ماساژ درمانی (یومی هو تراپی: Yumeiho Therapy)

 قروشکتابِ: خواب‌درمانی جامع (خواب‌درمانی بیست دقیقه‌ای)

 تصویرسازی ذهنی مثبت و قوی برای مداوای بیماریهای سخت و ناعلاج، و خودهیپنوتیزم برای رسیدن به حالت خلسه جهت خود شناسی روحی، و تأثیر ذهن بر جسم.

فروش کتاب «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن». قابل استفاده با:

۱. « طب سوزنی با سوزن »

۲. « طب سوزنی ، ‌بدون استفاده از سوزن ، با دستگاه »

۳. « شیاتسو، طب فشاری با انگشت دست، ماساژ »