یومی‌هو تراپی

آشنايي با ماساژ يومي‌هو تراپی

User Rating:  / 1

درمانهای دستی(manual therapy)برای درمان انواع بیماریها از دیرباز مورد توجه بشر بوده است. درمان با انواع ماساژها، كايروپركتيك و استئوپاتي نمونه هايي از اين گونه درمانها هستند كه در ساليان متمادي تكامل يافته اند.

 

سالها پيش یک پزشک ژاپنی به نام ماسایوکی سایونجی با مطالعۀ علت زمینه ای بیماریهای مختلف و انواع روش‌های manual therapy (طب فشاری، شیاتسو، ماساژ ایرانی و جاانداختن مفاصل و شکسته‌بندی ایرانی، تای‌ماساژ، و...) تکنیک‌های درمانی آنها  را با یکدیگر تلفیق کرد و رشتۀ جدیدی از درمان را ابداع نمود. پس، این نوع ماساژ در ۳۰سال اخیر، ابداع شده است. او در تکمیل این روش درمانی حتی از به کار بردن برخی تکنیک ها و نظریات درمانی که جهت درمان انواع آسیب ها در ورزش های رزمی شرقی به کار می روند، دریغ نکرد. وي  این روش درمانی را یومی هوتراپی (Yumeiho therapy) نامید. با مطالعۀ علت ریشه ای بیماریها دریافت که ریشۀ اصلی بسیاری از امراض را باید در عدم تعادل مفصل لگن (مفصل ساکروایلیاک) جستجو کرد.

 

 این مفصل دقیقاً همان مفصلی است که پل بین ستون فقرات و استخوان های لگن در دو طرف است؛ جالب اینکه بر اساس بررسی-های پزشکی و فیزیکی انجام گرفته نقطۀ ثقل بدن هر شخصی در این مفصل می باشد.

هرگونه عدم تعادل در این مفصل باعث جابه جایی مرکز ثقل بدن شده و می تواند فشار مضاعفی را بر قسمت های مختلف وارد کند. خوشبختانه تمامی انواع انحرافات و عدم تعادل های مفصل لگن به غیر از تعداد اندکی از استثنائات، برگشت پذیر و قابل اصلاح هستند.

می توان با برگرداندن تعادل به این مفصل اوضاع را به حالت اولیه برگرداند، همچنين می توان با یک سری تکنیک های استاندارد و علمی، جا اندازی و اصلاح مفاصل را انجام داد. لازم بذكر است، ماساژ دادن و نرم کردن عضلات اطراف مفاصل در این راستا از اهمیت ویژه ای برخوردار مي باشد.

 تفاوت یومی هوتراپی با روش های درمانی مشابه در چیست؟

یومی هوتراپی در دید ظاهری شباهت های بسیاری از نظر تکنیک های به کار رفته به روش های درمانی دستی قبلی مانند کایروپراکتیک و استئوپاتی دارد و حتی می توان گفت که در برخی نقاط: تکنیک های آن ها یکسان هستند. تفاوت عمده بین این روش ها در سه چیز است:

اول اینکه تمامی تکنیک های یومی هوتراپی به وسیلۀ دست انجام می شوند و استفاده از هیچگونه دستگاهی حتی برای تکمیل تکنیک در یومی هوتراپی مجاز نیست.

دوم اینکه در اجرای تکنیک ها هم بعضاً تفاوت عمده ای بین یومی هوتراپی و دیگر روش های مشابه وجود دارد. به طوریکه حتی در برخی حالات، ترتیب اصلاح مفاصل و اجرای تکنیک ها در یومی هوتراپی حائز اهمیت است.

سوم اینکه روش های درمانی دیگر، اغلب به اصلاح مفصل و برگرداندن تعادل فیزیکی به طور اخص تاکید می کنند در حالیکه یومی هوتراپی، با توجه به ماهیت شرقی خود به ایجاد تعادل در جریان های انرژی بدن تاکید داشته و حتی اصلاح لگن و تعادل فیزیکی بدن را نیز یکی از راه های رسیدن به تعادل انرژی می داند.

به همین جهت استفاده از روش های انرژی درمانی و همچنین اصول طب فشاری ژاپنی (شیاتسو) علاوه بر اصلاح فیزیکی مفاصل و ستون فقرات، در یومی هو تراپی نيز متداول است.

 

 

چه بیماری هایی با یومی هوتراپی قابل درمان هستند؟

با توجه به توضیحات داده شده به نظر می رسد بسیاری از بیماری ها و حتی خیلی از بیماری هایی که در طب نوین به عنوان بیماری های ایدیوپاتیک (idiopathic) بیماری های با علت نامشخص از آنها نام برده می شود، با روش یومی هوتراپی قابل درمان باشند.

البته با وجود اینکه گزارش هاي متعدد غیرقابل باوری از درمان بیماری هایی چون دیابت (بیماری قند)، فشار خون و حتی چاقی و لاغری مفرط، ریزش مو، ناباروری و کوتاهی قد وجود دارد، اما هیچکدام از این گزارشات تا به حال در محافل رسمی علمی و پزشکی بین المللی مطرح و یا منتشر نشده اند.

آنچه که واضح است یومی هوتراپی در درمان اختلالات اسکلتی و ستون فقرات همچون کمردردهای مزمن، دیسک کمر و دیسک گردن تاثیر به سزایی دارد. از سوی دیگر یک سری بیماری های همراه با درد، مانند درد مزمن آرنج دست (آرنج تنیس بازان)، درد مزمن زانو و انواع سردردها به این روش درمانی پاسخ واضحی داده اند.

 در حملات میگرن و دردهای حاد مفصلی که بعضاً به درمان های رایج نیز مقاوم بوده اند، استفاده از یومی هوتراپی بسیار کارساز بوده است.

  

پوستر رنگی آموزشی ماساژ درمانی (یومی هو تراپی:Yumeiho Therapy). مؤلف: استاد محمّد رضا یحیایی

 «ليسانس يومی هوتراپی از ژاپن»، نقاش: سعید بختیاری، چاپ اول: 1379. کلیه حقوق این اثر برای مؤلف محفوظ است.

 پوستر رنگی آموزشی ماساژ درمانیدر این پوستر (رنگی - 70 در 100 سانتیمتر) ، شما با 100 تکنیک ماساژ درمانی «یومی هو تراپی» آشنا می شوید ، از جملۀ آنها می توان جا انداختن مفاصل و بر طرف کردن گرفتگی های عضلانی و بر طرف کردن انواع ناراحتی ها ، مثل : سیاتیک ، واریس ، ام . اس ، دیسک ، کمر درد ، پا درد ، گردن درد ، آرتروز ، رو ماتیسم ، پیری زود رس ، جا به جایی استخوان لگن خاصره ، یبوست ، درد های ستون فقرات و شانه ، لاغری ، چاقی ، خستگی مفرط و .... را نام برد .

 

در این پوستر ۱۰۰ تکنیک ماساژ درمانی، بصورت حرکات دونفره، بهمراه توضیحات لازم هر حرکت، نشان داده شده است؛ که با استفاده ازاین شکلها شما میتوانید درعمل با روشهای صحیح ماساژ درمانی برای رفع و معالجه بیماریهای خود اقدام نمائید.

منوی آکاردئونی

صفه اصلی

سایر مطالب

سبکهای ماساژ در دنیا

امکانات

مطالب علمی ماساژ

فروشگاه

اطلاعات تماس

مدیر وب‌سایت و ماساژدهندۀ آقایان:

تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۶۹۲۰۶۵  02188692065 سعادت آباد.

لطفا ابتدا با تلفن ثابت تماس بگیرید. درصورت عدم پاسخگویی، باتلفن همراه، تماس بگیرید: تلفن همراه: 09373234130 ۰۹۳۷۳۲۳۴۱۳۰ امیر .

در صورت عدم پاسخگویی با تلفن همراه نیز، که ممکن است در آن زمان مشتری ماساژ داشته باشم، پیغام خود را بگذارید تا با شما تماس گرفته شود. ساعت ارائه خدمات: از ۸ صبح تا ۱۱ شب.    ۴ یا ۵ ساعت قبل، تلفنی وقت بگیرید. ساعات تماس: از ۸ صبح تا ۱۲ شب.

Contact Us:   Tell: +989373234130

                          +982188692065 Saadat Abad,Tehran.

Instagram: massage.iran.ir

فروش پوستر رنگی آموزشی ماساژ درمانی (یومی هو تراپی: Yumeiho Therapy)

 قروشکتابِ: خواب‌درمانی جامع (خواب‌درمانی بیست دقیقه‌ای)

 تصویرسازی ذهنی مثبت و قوی برای مداوای بیماریهای سخت و ناعلاج، و خودهیپنوتیزم برای رسیدن به حالت خلسه جهت خود شناسی روحی، و تأثیر ذهن بر جسم.

فروش کتاب «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن». قابل استفاده با:

۱. « طب سوزنی با سوزن »

۲. « طب سوزنی ، ‌بدون استفاده از سوزن ، با دستگاه »

۳. « شیاتسو، طب فشاری با انگشت دست، ماساژ »

 

فروش کتاب «یوگا در هفت مرحله از مبتدی تا عالی».  کندالینی، تنفس، حس ششم، چشم سوم، چاکرا، مدیتیشن، تله پاتی کالبد اثیری، هاله نورانی.

 

فروش کتاب «قدرتهای ذهنی». مطالعه کتاب با (روح- کالبد اثیری) نویسنده کتاب، در عالم خواب بوسیله کالبد اثیری (کالبد اختری- روان) در کتاب: قدرتهای ذهنی(خودآموز روحی-روش مطالعه با نویسنده کتاب).