ماساژ ایرانی

ماساژ درمانی ایرانی به کمک دلک ،غمز و غیره

User Rating:  / 0
PoorBest 

سرآمد ابتکارات دیرینه ایرانیان، شیوه‌ای است که اجداد ما مخصوصاً مردم مشرق‌زمین برای مبارزه با پیری و عوارض آن، از قبیل کمر‌درد، رخوت و سستی، شل شدن عضلات و چین‌و‌چروک زودرس، ابتکار کرده بودند. ماساژ(دلک و غمز) یکی از قدیمی ترین راه های درمان بیماریها به شمار میرود. به نظر بیشتر کارشناسان زیبایی اندام و متخصصان جوان‌سازی، تا‌کنون هیچ وسیله‌ای برای پیشگیری و جلوگیری از شل شدن عضلات مؤثرتر از مشت‌و‌مال، آن هم به سبک شرقی نبوده است.

 تعریف ماساژدرمانی: مجموعه دستکاریهای بافت نرم بدن که براساس قواعد علمی و برای طبیعی کردن این بافتها انجام می‌شود و شامل تکنیک‌های دستی است که به صورت فشار ثابت یا جابجاشونده و یا نگهدارنده صورت می‌پذیرد.

 دلک درمانی : عبارت است ازدست ورزی برروی ماهیچه ها ، رگ های خونی،مفاصل وبافتهای نرم بدن با حرکات حرفه ای و هدفمند و با هدف درمان عضو مشخص که دلاک یا ورزمال یا درمانگر بر روی بدن شخص بیمار یا خسته انجام میدهد.

غمز : همان فشار هوشمند  بر نقاط خاص بدن با هدف درمان بیمار را گویند که بیشتر با دست(گاهی با چوب و ...) انجام می شود و برای درمان  حدود 60 نوع بیماری مانند بیماری های عضلانی ، اسکلتی ، دیسکها ، سر درد ها ، دردهای گردن ، فقرات ، شانه ، درد باسن ، سیاتیک و... استفاده می شود.

 

 حدیث از امام الرضا (ع)در مورد ماساژ: روایت می کنم که اگر چیزی موجب افزایش (نیرو و نشاط) بدن باشد دلک (ماساژ) دادن بدن ، لباس نرم ، بوی خوش واستحمام (جزئی) از آن است ، و اگر (گزارش شود که ) مرده ای در اثر دلک (ماساژ) دادن زنده شده است ، من آن راانکارنمی کنم.(الفقه المنسوب الامام الرضا(ع)ص346)

 بقراط می فرماید: پزشک باید بسیاری از چیزها را بداند و یکی از واجب‌ترین‌ها، مالش است.

 جرجداوئینک (متخصص آمریکایی) عقیده دارد ماساژ، درمانی برای همه بیماری های جسمی ، عاطفی،روانی است.

 فواید دلک و غمز از منظر ابو علی سینا:

 * نگهداری و مراقبت از نوزادان و شیرخواران، دندان درآوردن اطفال و سرماخوردگی شیرخواران/* لاغر کردن (تجفیف) بدن و منع سیلان رطوبت به مفاصل/* کنترل عوارض ناشی از القاء قی/* اصول و روش انجام فصد/* جذب و انتقال مواد از محلی به محل دیگر در بدن/افزایش جذب و تأثیر بعضی از داروهای پوستی/* تحریک مثانه برای خروج ادرار/ درمان بعضی از انواع فراموشی (نسیان)/ درمان بعضی از انواع صرع در شیرخواران/* کنترل یا درمان بعضی از انواع بیماریهای عصبی (خدر، تشنج، رعشه، فلج و اختلاج)/ * درمان شرناق (تجمع بیش از حد نوعی چربی در پلک فوقانی)/ * درمان بعضی از انواع ترومای کبد/* افزایش خونرسانی و بهبود تغذیه اعضاء/* درمان بروز ضعف ناشی از بعضی از انواع اسهال و اسهال خونی/* درمان بیخوابی/* در درمان قولنج ریحی /* کمک به زایمان و درمان بعضی از انواع دیستوشی (سختی زایمان)/ * در درمان فتق امعاء/* در درمان درد عرق‌النَسا (سیاتیک)/ * در کنترل خونریزی‌ها

 

فواید و مکانیسم مختص دلک :

۱-   سمین و فربه گرداندن عضوی که در اصل خلقت صغیر المقدار بوده یا به سبب عارضه دچار اختلال شده

۲-  جذب ماده از اعالی به اسافل ( مثلا قرار دادن پا در آب داغ همراه با بابونه ، سبوس ، عسل ، حنزل روزی چند بار + عطسه آور + مالیدنی هم زمان ماساژ دهیم جهت تسکین و درمان سینوزیت)

۳-   جذب خون به محل مورد نظر ( مثلا قبل از حجامت میتوان بین دو کتف را ماساژ داد و سپس لیوان انداخت )

۴-   تحلیل مواد زاید سوداوبلغم(گچی)ازعضو مربوطه

۵-   انحراف طبیعت بدن ( مثل سر دردها ، ویار خانمها ، فشار خون بالا ، افت فشار )

۶-   گرم کردن عضو با تدهین روغن های خاص

 

محسنات ماساژ نسبت به سایر روشهای درمانی:

»ماساژ درمانی در بین روشهای درمانی ، کمترین عارضه را دارد.

»برای همه افراد قابل انجام است و سن و جنسیت نمی شناسد.

» از روش انتقال انرژی دست و پا(قلب دوم) استفاده می شود.

» بدون هزینه است و خود انسان میتواند انجام دهد.

»درهمه جا قابل انجام است.

» هیچ وابستگی از لحاظ تجهیزاتی به غیر ندارد.

»به عنوان نشاط آور ، آرام بخش ، درمانگر ، کاهنده عارضه فعالیت کاری و ورزشی کاربرد دارد.

»دلک برای تمام اندام انجام می شود از کف پا تا چشم و موی سر

»برای تقویت اندام و تشکیل عضله و همچنین از بین بردن بلغم  از دلک استفاده می شود

»برای جلوگیری ازبیماری وبرای بهبود بیماری ازدلک استفاده می شود

  

بیماریهای قابل درمان با ماساژ: بسیاری از دردها از جمله سردردها ، گردن دردها، سینوزیت ، بالا نیامدن دست ، درد مچ ، گز گز کردن اندام ، بی حسی اندام ، لرزش وسردی اندامها ، کمر درد ها ، دیسک کمرها ،دردهای سیاتیک ، نارسایی های کبدی ، ناراحتی های قلبی ، زانو دردها و درد مفاصل ، ورمها، اسپاسم عضله ، خشکی انگشتان، خار پاشنه ، رگ به رگ شدگی ها ،قولنجهای شکمی ، ام اس ، چاقی ، نقرس ،سینوزیت، فلج بلز(کج شدن صورت)و... توسط ماساژ ایرانی  (دلک و غمز )قابل درمان است.

منوی آکاردئونی

صفه اصلی

سایر مطالب

سبکهای ماساژ در دنیا

امکانات

مطالب علمی ماساژ

فروشگاه

اطلاعات تماس

مدیر وب‌سایت و ماساژدهندۀ آقایان:

تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۶۹۲۰۶۵  02188692065 سعادت آباد.

لطفا ابتدا با تلفن ثابت تماس بگیرید. درصورت عدم پاسخگویی، باتلفن همراه، تماس بگیرید: تلفن همراه: 09373234130 ۰۹۳۷۳۲۳۴۱۳۰ امیر .

در صورت عدم پاسخگویی با تلفن همراه نیز، که ممکن است در آن زمان مشتری ماساژ داشته باشم، پیغام خود را بگذارید تا با شما تماس گرفته شود. ساعت ارائه خدمات: از ۸ صبح تا ۱۱ شب.    ۴ یا ۵ ساعت قبل، تلفنی وقت بگیرید. ساعات تماس: از ۸ صبح تا ۱۲ شب.

Contact Us:   Tell: +989373234130

                          +982188692065 Saadat Abad,Tehran.

Instagram: massage.iran.ir

فروش پوستر رنگی آموزشی ماساژ درمانی (یومی هو تراپی: Yumeiho Therapy)

 قروشکتابِ: خواب‌درمانی جامع (خواب‌درمانی بیست دقیقه‌ای)

 تصویرسازی ذهنی مثبت و قوی برای مداوای بیماریهای سخت و ناعلاج، و خودهیپنوتیزم برای رسیدن به حالت خلسه جهت خود شناسی روحی، و تأثیر ذهن بر جسم.

فروش کتاب «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن». قابل استفاده با:

۱. « طب سوزنی با سوزن »

۲. « طب سوزنی ، ‌بدون استفاده از سوزن ، با دستگاه »

۳. « شیاتسو، طب فشاری با انگشت دست، ماساژ »

 

فروش کتاب «یوگا در هفت مرحله از مبتدی تا عالی».  کندالینی، تنفس، حس ششم، چشم سوم، چاکرا، مدیتیشن، تله پاتی کالبد اثیری، هاله نورانی.

 

فروش کتاب «قدرتهای ذهنی». مطالعه کتاب با (روح- کالبد اثیری) نویسنده کتاب، در عالم خواب بوسیله کالبد اثیری (کالبد اختری- روان) در کتاب: قدرتهای ذهنی(خودآموز روحی-روش مطالعه با نویسنده کتاب).