تویی‌نا - چینی

چرخه تولد و زندگی، چرخه کنترل، و ارتباط چرخه ها با ارگانها

User Rating:  / 0
PoorBest 

ماساژ درمانی چینی (هنر شفابخشی تویی نا)

 

چرخه تولد و زندگی

چوب به آتش زندگی میدهد آتش به زمین،زمین به فلز و فلز به آب و آب به چوب زندگی میدهد. اگر روابط عناصر دچار ناهماهنگی شود این احتمال وجود دارد که یک عنصر کنترل بقیه عناصر را به عهده گرفته و عملکرد دیگر عناصر را تحت الشعاع قرار دهد و بدین ترتیب چرخه کنترل معکوس شکل میگیرد. مثلا زمین می تواند بر عملکرد چوب سیطره پیدا کرده و آتش بر آب .

 

 

چرخه کنترل

چوب زمین را کنترل می کند و خودش به وسیله فلز کنترل میشود و زمین آب را کنترل می کند و خودش به وسیله چوب کنترل میشود. آب آتش را کنترل می کند و به وسیله زمین خودش کنترل میشود.آتش فلز را کنترل میکند و خودش به وسیله آب کنترل میشود فلز چوب را کنترل میکند و خودش به وسیله آتش کنترل میشود.

 

ارتباط چرخه ها با ارگانها

7.jpg - 54.96 KB

همان طور که گفته شد هر ارگان داخلی انسان به یک عنصر مربوط میشود.مثلا کبد و کیسه صفرا با چوب،طحال و معده با زمین و کلیه ها و مثانه با آب ارتباط دارد.ما قبلا اشاره کردیم که هر عنصراز عنصری متولد میشود،عنصری را متولد میکند و عنصر دیگری را کنترل میکند. همین مفاهیم در رابطه با ارگانها نیز کاملا صدق میکند. به عنوان مثال قلب مادر طحال و فرزند کبد است.طحال مادر ریه هاست و فرزند قلب است. ارگانها با توجه به چرخه کنترل در حالت تعادل نگاه داشته میشوند.جگر،طحال را کنترل میکند،قلب ریه ها را،طحال کلیه ها را،ریه ها جگر را و کلیه ها قلب را کنترل میکند.

توجه داشته باشید که منظور از کنترل کردن یک عنصر،محدود کردن و سرکوب کردن نیست که اگر چنین باشد،این امر به منزله عدم هماهنگی و نارسایی است.

در وضعیت سلامت،چرخه کنترلی ارگانها به صورتی است هر ارگانی ارگان دیگری را پشتیبانی میکند.بعنوان مثال قلب از ریه ها پشتیبانی میکند و در عین حال ریه ها به کبد یاری می رسانند...  

10.jpg - 31.92 KB

چرخه های زندگی و کنترل برای ارگانها


قلب مادر طحال و کودک کبد است. طحال مادر ریه ها و کودک قلب است و غیره. کبد طحال را کنترل میکند. قلب ریه ها را کنترل میکند.طحال کلیه هارا کنترل میکند.ریه ها کبد را وکلیه ها قلب را کنترل می کنند. 

 

منبع: iran-stu.com  

منوی آکاردئونی

صفه اصلی

سایر مطالب

سبکهای ماساژ در دنیا

امکانات

مطالب علمی ماساژ

فروشگاه

اطلاعات تماس

مدیر وب‌سایت و ماساژدهندۀ آقایان:

تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۶۹۲۰۶۵  02188692065 سعادت آباد.

لطفا ابتدا با تلفن ثابت تماس بگیرید. درصورت عدم پاسخگویی، باتلفن همراه، تماس بگیرید: تلفن همراه: 09373234130 ۰۹۳۷۳۲۳۴۱۳۰ امیر .

در صورت عدم پاسخگویی با تلفن همراه نیز، که ممکن است در آن زمان مشتری ماساژ داشته باشم، پیغام خود را بگذارید تا با شما تماس گرفته شود. ساعت ارائه خدمات: از ۸ صبح تا ۱۱ شب.    ۴ یا ۵ ساعت قبل، تلفنی وقت بگیرید. ساعات تماس: از ۸ صبح تا ۱۲ شب.

Contact Us:   Tell: +989373234130

                          +982188692065 Saadat Abad,Tehran.

Instagram: massage.iran.ir

فروش پوستر رنگی آموزشی ماساژ درمانی (یومی هو تراپی: Yumeiho Therapy)

 قروشکتابِ: خواب‌درمانی جامع (خواب‌درمانی بیست دقیقه‌ای)

 تصویرسازی ذهنی مثبت و قوی برای مداوای بیماریهای سخت و ناعلاج، و خودهیپنوتیزم برای رسیدن به حالت خلسه جهت خود شناسی روحی، و تأثیر ذهن بر جسم.

فروش کتاب «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن». قابل استفاده با:

۱. « طب سوزنی با سوزن »

۲. « طب سوزنی ، ‌بدون استفاده از سوزن ، با دستگاه »

۳. « شیاتسو، طب فشاری با انگشت دست، ماساژ »

 

فروش کتاب «یوگا در هفت مرحله از مبتدی تا عالی».  کندالینی، تنفس، حس ششم، چشم سوم، چاکرا، مدیتیشن، تله پاتی کالبد اثیری، هاله نورانی.

 

فروش کتاب «قدرتهای ذهنی». مطالعه کتاب با (روح- کالبد اثیری) نویسنده کتاب، در عالم خواب بوسیله کالبد اثیری (کالبد اختری- روان) در کتاب: قدرتهای ذهنی(خودآموز روحی-روش مطالعه با نویسنده کتاب).