تویی‌نا - چینی

تئوری عناصر پنج گانه و چرخه های عناصر پنجگانه

User Rating:  / 0
PoorBest 

ماساژ درمانی چینی (هنر شفابخشی تویی نا)

تئوری عناصر پنج گانه

مفاهیم یین و یانگ عناصر پنج گانه اصول ابتدایی سازنده طب سنتی چینی هستند.این تئوری که در زبان چینی آن را (wu xing) می نامند نسبت به یین و یانگ بسیار جدید تر است.مستند سازی این تئوری به سالهای221-476 پیش از میلاد بر می گردد. از این تاریخ به بعد این تئوری از نظر عمومیت در نوسان بوده است.این تئوری نه تنها در طب بلکه در حوزه های دیگر مانند سیاست و موسیقی نیز بکار رفته است. پنج عنصر عبارتند از چوب،آتش،زمین،فلز و آب. تمام چیزهای موجود در کیهان مانند آب و هوا،احساس ها و ارگانیسم های داخلی به یکی از پنج عنصر نام برده مربوط می شوند.مانند یین و یانگ این پنج عنصر نیز دائما ارتباطی هماهنگ با هم دارند.آنها نیز برای بقای خویش به یکدیگر وابسته می باشند.اگر یکی از این عناصر ضعیف و یا قوی شود همه عناصر دیگر را نیز تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. 

 

 

چرخه های عناصر پنجگانه

عناصر پنجگانه همان طور که در کل عالم دایما در حال کنش بر همدیگر هستند در بدن انسان نیز همین روابط را منعکس میکنند.هر عنصر موجب متولد شدن عنصر دیگر میشود. عنصری که موجب متولد شدن عنصری دیگر می گردد عنصر مادر و دیگری عنصر فرزند نام دارد.مثلا زمین مادر فلز و فرزند آتش است.در چرخه تولد هر عنصر مادر عنصر بعدی و فرزند عنصر قبلی خویش می باشد.این عناصر در ضمن یکدیگر را کنترل میکنند.ترکیب چرخه تولد و فرآیند کنترل موجب ایجاد تعادل و هماهنگی بین عناصر میشود.
بنا براین عناصر کاملا به هم پیوسته می باشند:آب آتش را کنترل می کند،آتش زمین را متولد می کند و قس علی هذا.

 

منبع: iran-stu.com  

منوی آکاردئونی

صفه اصلی

سایر مطالب

سبکهای ماساژ در دنیا

امکانات

مطالب علمی ماساژ

فروشگاه

اطلاعات تماس

مدیر وب‌سایت و ماساژدهندۀ آقایان:

تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۶۹۲۰۶۵  02188692065 سعادت آباد.

لطفا ابتدا با تلفن ثابت تماس بگیرید. درصورت عدم پاسخگویی، باتلفن همراه، تماس بگیرید: تلفن همراه: 09373234130 ۰۹۳۷۳۲۳۴۱۳۰ امیر .

در صورت عدم پاسخگویی با تلفن همراه نیز، که ممکن است در آن زمان مشتری ماساژ داشته باشم، پیغام خود را بگذارید تا با شما تماس گرفته شود. ساعت ارائه خدمات: از ۸ صبح تا ۱۱ شب.    ۴ یا ۵ ساعت قبل، تلفنی وقت بگیرید. ساعات تماس: از ۸ صبح تا ۱۲ شب.

Contact Us:   Tell: +989373234130

                          +982188692065 Saadat Abad,Tehran.

Instagram: massage.iran.ir

فروش پوستر رنگی آموزشی ماساژ درمانی (یومی هو تراپی: Yumeiho Therapy)

 قروشکتابِ: خواب‌درمانی جامع (خواب‌درمانی بیست دقیقه‌ای)

 تصویرسازی ذهنی مثبت و قوی برای مداوای بیماریهای سخت و ناعلاج، و خودهیپنوتیزم برای رسیدن به حالت خلسه جهت خود شناسی روحی، و تأثیر ذهن بر جسم.

فروش کتاب «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن». قابل استفاده با:

۱. « طب سوزنی با سوزن »

۲. « طب سوزنی ، ‌بدون استفاده از سوزن ، با دستگاه »

۳. « شیاتسو، طب فشاری با انگشت دست، ماساژ »

 

فروش کتاب «یوگا در هفت مرحله از مبتدی تا عالی».  کندالینی، تنفس، حس ششم، چشم سوم، چاکرا، مدیتیشن، تله پاتی کالبد اثیری، هاله نورانی.

 

فروش کتاب «قدرتهای ذهنی». مطالعه کتاب با (روح- کالبد اثیری) نویسنده کتاب، در عالم خواب بوسیله کالبد اثیری (کالبد اختری- روان) در کتاب: قدرتهای ذهنی(خودآموز روحی-روش مطالعه با نویسنده کتاب).