تویی‌نا - چینی

تویی نا: اهمیت تعادل

User Rating:  / 0
PoorBest 

ماساژ درمانی چینی (هنر شفابخشی تویی نا)

 

بخش : اهمیت تعادل

 

تمام بیماریها و نارسایی ها در نتیجه عدم تعادل بین انرژی های یین و یانگ در بدن انسان می باشند و تمام بیماریها می توانند با یین و یانگ تعریف شوند.اگر یانگ ناکار آمد تعریف شود فرد علائم مربوط به یین را از خود نشان خواهد داد(مانند ضعف و احساس سرما)چرا که در این حالت انرژی یین غالب می شود.اما اگر یین کارآیی خود را از دست بدهد علائم یانگ خود را آشکار خواهند کرد(مانند بی خوابی و یا احساس گرما).اگر یکی از انرژی های یین و یانگ بیش از اندازه شود قطعا بر دیگری اثر خواهد گذاشت.مسلما گرمای بیش از حد(یانگ)،به عنوان مثال مایعات بدن (یین)را کاهش خواهد داد و همین طور رطوبت زیاد (یین) گرما(یانگ)را کاهش خواهد داد.

مفهوم یین و یانگ عمیق و در عین حال ساده می باشد.اما از آنجایی که این مفهوم کاملا کلی و فراگیر است ممکن است به سادگی قابل فهم نباشد.بنابراین به دنبال رشد طب سنتی چینی هشت اصل راهنما تشکیل شد که یین و یانگ را به بخشهای کاربردی تقسیم کرد تا بدین ترتیب راهنمای معالجه شود.

طبقه بندی علائم 

همه علائم را می توان به yin و yang تقسیم بندی کرد اگر yin دچار نقص و کمبود باشد فرد علائم yangرا تجربه می کند و بلعکس

yang: بیماریهای حاد،شروع ناگهانی علائم،چهره و ظاهر سرخ،اندام و اعضا گرم،دوستدار سرما،متنفر از گرما،احساس بیقراری،احساس بیخوابی،بلند و پر سر و صدا و بیش فعال،ضربان نبض سریع پر سطحی.

 

yin:بیماری مزمن ،شروع کند علائم،چهره و ظاهر رنگ پریده،اندام و اعضای سرد،دوستدار گرما،متنفر از سرما،

احساس خستگی،احساس خواب آلودگی،آرام و کند،ضربان نبض کند عمیق و ضعیف.

منبع: اینترنت.

منوی آکاردئونی

صفه اصلی

سایر مطالب

سبکهای ماساژ در دنیا

امکانات

مطالب علمی ماساژ

فروشگاه

اطلاعات تماس

مدیر وب‌سایت و ماساژدهندۀ آقایان:

تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۶۹۲۰۶۵  02188692065 سعادت آباد.

لطفا ابتدا با تلفن ثابت تماس بگیرید. درصورت عدم پاسخگویی، باتلفن همراه، تماس بگیرید: تلفن همراه: 09373234130 ۰۹۳۷۳۲۳۴۱۳۰ امیر .

در صورت عدم پاسخگویی با تلفن همراه نیز، که ممکن است در آن زمان مشتری ماساژ داشته باشم، پیغام خود را بگذارید تا با شما تماس گرفته شود. ساعت ارائه خدمات: از ۸ صبح تا ۱۱ شب.    ۴ یا ۵ ساعت قبل، تلفنی وقت بگیرید. ساعات تماس: از ۸ صبح تا ۱۲ شب.

Contact Us:   Tell: +989373234130

                          +982188692065 Saadat Abad,Tehran.

Instagram: massage.iran.ir

فروش پوستر رنگی آموزشی ماساژ درمانی (یومی هو تراپی: Yumeiho Therapy)

 قروشکتابِ: خواب‌درمانی جامع (خواب‌درمانی بیست دقیقه‌ای)

 تصویرسازی ذهنی مثبت و قوی برای مداوای بیماریهای سخت و ناعلاج، و خودهیپنوتیزم برای رسیدن به حالت خلسه جهت خود شناسی روحی، و تأثیر ذهن بر جسم.

فروش کتاب «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن». قابل استفاده با:

۱. « طب سوزنی با سوزن »

۲. « طب سوزنی ، ‌بدون استفاده از سوزن ، با دستگاه »

۳. « شیاتسو، طب فشاری با انگشت دست، ماساژ »

 

فروش کتاب «یوگا در هفت مرحله از مبتدی تا عالی».  کندالینی، تنفس، حس ششم، چشم سوم، چاکرا، مدیتیشن، تله پاتی کالبد اثیری، هاله نورانی.

 

فروش کتاب «قدرتهای ذهنی». مطالعه کتاب با (روح- کالبد اثیری) نویسنده کتاب، در عالم خواب بوسیله کالبد اثیری (کالبد اختری- روان) در کتاب: قدرتهای ذهنی(خودآموز روحی-روش مطالعه با نویسنده کتاب).