تویی‌نا - چینی

تویی نا: نظریه یین و یانگ

User Rating:  / 0
PoorBest 

ماساژ درمانی چینی (هنر شفابخشی تویی نا)

 

بخش : نظریه یین و یانگ

 

تائو (که دائو تلفظ میشود) به معنای مسیر عمل درست میباشد و یک تائوئیست آگاه است که هر جز تنها در ارتباط با کل به طور کامل ادراک خواهد شد.یین و یانگ هسته اصلی طب سنتی چینی می باشد.این مفاهیم،منطق کلی و فراگیر فراهم میکند که به توضیح و تفسیر روابط،اشکال و تغییر و دگرگونی در جهان می پردازد و لذا همین تفاسیر در ابعادی کوچک تر برای توصیف عالم صغیر بدن انسان نیز به کار می روند. مفاهیم یین و یانگ به ما کمک خواهند کرد تا چگونگی ارتباط اجزا را با یکدیگر توضیح دهیم.هیچ چیزی در جهان در انزوای کامل وجود ندارد و همواره با اجزایی دیگر ارتباط دارد.جملات زیر یین و یانگ را توضیح میدهند

 

یین و یانگ متضادهایی وابسته هستند:


هر آنچه که در طبیعت وجود دارد می تواند با توجه به ارتباطش به یک جز دیگر با یین یا یانگ توضیح داده شود.به عنوان مثال روز را می توان یانگ دانست که با شب یا یین در ارتباط است.فعالیت بدنی و فیزیکی یانگ است که در ارتباط با استراحت یا یین قرار میگیرد.نظم و سلامت در تمام جهان و همین طور در بدن انسان وابسته به حرکت مداوم دورانی و چرخه ای قطب های متضاد است. 


یین و یانگ کاملا قسمت پذیر می‌باشد:مثلا دما را می توان به سرد (یین) و گرم (یانگ)تقسیم کرد اما سرد را نیز می توان به سرمای یخی و شدید (یین) و سرمای متوسط(یانگ) تقسیم کرد.در بدن انسان نیز می توان بخش روبروی بدن را(یین) و پشت بدن را (یانگ)تلقی کرد.اما ما میتوانیم بخش روبرویی بدن را به بخش های شکم (یین) و سینه(یانگ) تقسیم کنیم


یین و یانگ متکی به یکدیگر می‌باشند:


یین بدون یانگ نمی تواند وجود داشته باشد و بر عکس و هر یک از این دو کاملا به یکدیگر وابسته می باشند.بدون تاریکی نوری وجود نخواهد داشت،همین طور انبساط بدون انقباض و بالا بدون پایین معنایی نخواهد داشت.همان طور که زمین به باران(یین) و خشکی(یانگ)برای زنده ماندن نیاز دارد،یک ارتباط دو طرفه متعادل بین یین و یانگ برای بدن نیز کاملا ضروری ست


یین و یانگ هم یکدیگر را مصرف میکنند و هم از یکدیگر پشتیبانی می‌کنند:


این تعادل بین یین و یانگ یک وضعیت ثابت نیست بلکه حاصل یک سیلان و پویایی دایمی و تغییر سطوح دو نیروی متضاد است.شب روز را مصرف میکند.چنانچه یین و یانگ از حالت تعادل خارج شوندئبی نظمی رخ خواهد داد.اگر یکی به شدت ضعیف شود.نمی تواند از دیگری پشتیبانی کند و اگر یکی بیش از حد قوی شود از دیگری بیشتر مصرف خواهد کرد.


یین و یانگ به یکدیگر تبدیل می‌شوند:

 

یین و یانگ دایما در حال تبدیل به یکدیگر می باشند.دم همواره به دنبال باز دم می آید.عمل همواره به دنبال استراحت قرار دارد.این تبدیلات به وضوح در بدن انسان قابل مشاهده هستند.طی یک بیماری حاد زمانی که تب به نهایت خود می رسد ضربان نبض سریع و کامل می شود(یانگ)،ناگهان بدن فرد سرد می شود و ضربان نازک و کم میشود(یین)در این شرایط زمانی که یانگ به نهایت خود می رسد،نمیتواند بیشتر پیش برود و تبدیل به یین میشود.

تائو واحد است. و از آن واحد یین و یانگ به وجود می آید. از این دو Qiبه وجود می آید و از آن هزاران چیز دیگر  تمامی اشکال آفرینش پدید می آید.

yang:آتش-خورشید-روشنایی-سبک-بالارونده-خشکی-گرم-بالا-خارج-تند-انرژی-فعالیت-انبساط.

yin:آب-ماه-تاریکی-سنگین-پایین رونده-رطوبت-سرد-زیر-داخل-کند-ماده-استراحت-انقباض.

 yin-yang-tuina.jpg - 24.94 KB

سمبل yin و yang
این سمبل پویا به ما در فهم نحوه تقابل و تعامل این دو کمک می کند.

منبع: اینترنت.

منوی آکاردئونی

صفه اصلی

سایر مطالب

سبکهای ماساژ در دنیا

امکانات

مطالب علمی ماساژ

فروشگاه

اطلاعات تماس

مدیر وب‌سایت و ماساژدهندۀ آقایان:

تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۶۹۲۰۶۵  02188692065 سعادت آباد.

لطفا ابتدا با تلفن ثابت تماس بگیرید. درصورت عدم پاسخگویی، باتلفن همراه، تماس بگیرید: تلفن همراه: 09373234130 ۰۹۳۷۳۲۳۴۱۳۰ امیر .

در صورت عدم پاسخگویی با تلفن همراه نیز، که ممکن است در آن زمان مشتری ماساژ داشته باشم، پیغام خود را بگذارید تا با شما تماس گرفته شود. ساعت ارائه خدمات: از ۸ صبح تا ۱۱ شب.    ۴ یا ۵ ساعت قبل، تلفنی وقت بگیرید. ساعات تماس: از ۸ صبح تا ۱۲ شب.

Contact Us:   Tell: +989373234130

                          +982188692065 Saadat Abad,Tehran.

Instagram: massage.iran.ir

فروش پوستر رنگی آموزشی ماساژ درمانی (یومی هو تراپی: Yumeiho Therapy)

 قروشکتابِ: خواب‌درمانی جامع (خواب‌درمانی بیست دقیقه‌ای)

 تصویرسازی ذهنی مثبت و قوی برای مداوای بیماریهای سخت و ناعلاج، و خودهیپنوتیزم برای رسیدن به حالت خلسه جهت خود شناسی روحی، و تأثیر ذهن بر جسم.

فروش کتاب «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن». قابل استفاده با:

۱. « طب سوزنی با سوزن »

۲. « طب سوزنی ، ‌بدون استفاده از سوزن ، با دستگاه »

۳. « شیاتسو، طب فشاری با انگشت دست، ماساژ »

 

فروش کتاب «یوگا در هفت مرحله از مبتدی تا عالی».  کندالینی، تنفس، حس ششم، چشم سوم، چاکرا، مدیتیشن، تله پاتی کالبد اثیری، هاله نورانی.

 

فروش کتاب «قدرتهای ذهنی». مطالعه کتاب با (روح- کالبد اثیری) نویسنده کتاب، در عالم خواب بوسیله کالبد اثیری (کالبد اختری- روان) در کتاب: قدرتهای ذهنی(خودآموز روحی-روش مطالعه با نویسنده کتاب).