تویی‌نا - چینی

TUI NA تئوری

User Rating:  / 0
PoorBest 

ماساژ درمانی چینی 

تئوری TUI NA

بخش اول

ماساژ چینی را نمیتوان از پایه های تئوری آن جدا کرد.متخصصانTUI NAباید نسبت به اصول اولیه طب چینی آگاه باشند همین آگاهی در مورد طب سوزنی و طب گیاهی نیز ضروری میباشد.فراگرفتن تکنیک های ماساژ و فراموش کردن مبانی تئوریک آن مانند آن است که آموزش طب سوزنی را فقط در فرو کردن سوزن خلاصه کنیم و نه بیشتر. هنگام تمرینTUI NAشما باید بدانید که مشغول چه کاری هستید. در این بخش ما اصول اولیه طب سنتی چینی را بررسی خواهیم کرد و هدف از این تاپیک فراهم کردن تمام جزئیات تئوریک موضوع نیست و تنها به طور خلاصه و اجمالی به آن می پردازد چنانچه خواندن این تاپیک را ادامه می دهید متوجه خواهید شد که زبان طب چینی با زبان طب غربی تفاوت های آشکاری دارد.بسیاری از اصطلاحاتی که برای اشاره به بیماری ها به کار می روند مانند نقصQIدر کبد،طحال و باد گرم وارد شده به ریه ها برای شما نا آشنا خواهند بود.در ضمن مقایسه و سنجش طب چینی با اطلاعاتی که در باب طب غربی دارید کاملا بی فایده بوده و می تواند گمراه کننده باشد.برای این که طب چینی بر خلاف طب غربی که بر مبنای مکانیسم ها است.بر اساس جریانهای انرژی می باشد.لذا زبانی که در آن به کار می رود نیز انرژی محور بوده،به اتفاقاتی که از این منظر در بدن اتفاق می افتد اشاره میکند.

TUI NA تئوری   

 

اگر چنانچه در بخشی از بدن انرژی نتواند آزادانه جریان داشته باشد به این پدیده ایستایی یا رکود میگویند.اگر چنین وضیعتی برقرار باشد شما به عنوان کسی که عملTUI NAرا انجام میدهد باید جریان روان انرژی را به آن بخش باز گردانید و یا انرژی راکد را به حرکت در آورید.اگر کسی حالت رطوبت داشته باشد باید رطوبت خارج یا برطرف گردد و یا اگر بدن با کمبود انرژی مواجه باشد باید در آن نقاط تقویت انرژی صورت گیرد.این اصطلاحات با آنچه که در طب غربی مطرح میشود تفاوت دارد ولی همین مفاهیم پایه های اولیه طب چینی می باشند.بنابراین بهتر است که ذهن خود را باز کنید،از قوه خیال خود کمک بگیرید و آنچه را که توصیف میشود به صورت تصویری مجسم کنید.

منبع: اینترنت.

منوی آکاردئونی

صفه اصلی

سایر مطالب

سبکهای ماساژ در دنیا

امکانات

مطالب علمی ماساژ

فروشگاه

اطلاعات تماس

مدیر وب‌سایت و ماساژدهندۀ آقایان:

تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۶۹۲۰۶۵  02188692065 سعادت آباد.

لطفا ابتدا با تلفن ثابت تماس بگیرید. درصورت عدم پاسخگویی، باتلفن همراه، تماس بگیرید: تلفن همراه: 09373234130 ۰۹۳۷۳۲۳۴۱۳۰ امیر .

در صورت عدم پاسخگویی با تلفن همراه نیز، که ممکن است در آن زمان مشتری ماساژ داشته باشم، پیغام خود را بگذارید تا با شما تماس گرفته شود. ساعت ارائه خدمات: از ۸ صبح تا ۱۱ شب.    ۴ یا ۵ ساعت قبل، تلفنی وقت بگیرید. ساعات تماس: از ۸ صبح تا ۱۲ شب.

Contact Us:   Tell: +989373234130

                          +982188692065 Saadat Abad,Tehran.

Instagram: massage.iran.ir

فروش پوستر رنگی آموزشی ماساژ درمانی (یومی هو تراپی: Yumeiho Therapy)

 قروشکتابِ: خواب‌درمانی جامع (خواب‌درمانی بیست دقیقه‌ای)

 تصویرسازی ذهنی مثبت و قوی برای مداوای بیماریهای سخت و ناعلاج، و خودهیپنوتیزم برای رسیدن به حالت خلسه جهت خود شناسی روحی، و تأثیر ذهن بر جسم.

فروش کتاب «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن». قابل استفاده با:

۱. « طب سوزنی با سوزن »

۲. « طب سوزنی ، ‌بدون استفاده از سوزن ، با دستگاه »

۳. « شیاتسو، طب فشاری با انگشت دست، ماساژ »

 

فروش کتاب «یوگا در هفت مرحله از مبتدی تا عالی».  کندالینی، تنفس، حس ششم، چشم سوم، چاکرا، مدیتیشن، تله پاتی کالبد اثیری، هاله نورانی.

 

فروش کتاب «قدرتهای ذهنی». مطالعه کتاب با (روح- کالبد اثیری) نویسنده کتاب، در عالم خواب بوسیله کالبد اثیری (کالبد اختری- روان) در کتاب: قدرتهای ذهنی(خودآموز روحی-روش مطالعه با نویسنده کتاب).