تویی‌نا - چینی

TUI NA تاریخچه

User Rating:  / 0
PoorBest 

تاریخچه TUI NA

TUI NA تاریخچه طولانی دارد. با توجه به شواهد باستان شناسی میتوان مدعی شد که این شیوه برای اولین بار 3000سال قبل تجربه شده است.استخوانهای یک دانشمند باستان شناسی به همراه نسخه های خطی کشف شده اند که به یک کاهن یا جادوگر مونث با نام بای اشاره میکنند که مردم را با ماساژدادن درمان می کرده است.

در اواخر سلسله زوو(481-700)پیش از میلاد متونی که در رابطه با پیشرفت های طب چینی وجود دارند به شیوه های ماساژ(AN WU)اشاره دارند.اشاره ای هم به دکتر بیان کو وجود دارد که با ترکیبی از ماساژ و طب سوزنی درمان های خود را انجام می داده است. معروف ترین متن باستانی در رابطه با طب سنتی چین هانگ دی نی ژینگ می باشد که در فاصله زمانی نخستین قرن پیش از میلاد و نخستین قرن پس از میلاد کامل شده است.این متن باستانی شامل مطالبی در رابطه با استفاده از ماساژ به عنوان یک شیوه درمان می باشد و به 12 تکنیک ماساژ و چگونگی استفاده آنها در درمان بیماریهای خاص اشاره می کند.

تاریخچه TUI NA

تکامل تدریجی یک سیستم طبی

 تکنیک های ماساژ نیز همراه با طب چینی پیشرفت کرده است. در سلسله های سویی و تانگ درمان با تکنیک های ماساژ شروع به رشد روز افزون کرد.یک بخش برای همین منظور در اداره پزشکان امپراطوری در نظر گرفته شد و آموزش این تکنیک ها در شکوفایی این شاخه از طب چینی نقش بسزایی داشته است. دکتر سان سی میا او ده تکنیک ماساژ معرفی کرد و درمان بیماریهای کودکان را توسط ماساژ نظام مند کرد. در همان دوره تاریخی متنی با عنوان ادبیات باستانی ششگانه سلسه تانگ نوشته شده است که محدوده بیماریهایی را که باشیوه های درمانی ماساژ قابل درمان هستند را مشخص میکند. بدین ترتیب ماساژ درمانی جایگاه شایسته خود را به عنوان یک شیوه درمانی پیدا می کند. و بدین ترتیب به تدریج در کشورهای دیگر نیز مانند کره،ویتنام،ژاپن و کشورهای اسلامی رسوخ پیدا کرد. در زمان سلسله های سونگ (1270-960پس از میلاد)و یوان(1280-1368)تحلیل دقیق و متمرکزی روی تکنیک های ماساژ چینی انجام شد و بدین ترتیب این شیوه درمانی بیش از پیش اصلاح شد


ماساژ درمانی در دوره مینگ به نقطه دیگری از رشد و شکوفایی رسید در همین دوره بود که نام TUI NAرا به خود گرفت.در این دوره متون بسیاری در این رابطه نوشته شد. متخصصان TUI NAاز سراسر چین با هم دیدار کردند تا درباره شیوه های تشخیص و درمان با یکدیگر بحث کنند.در سلسله کینگ(1644-1912) TUI NA به رشد خود ادامه داد و در حوزه امپراطوری و عمومی رونق یافت.

تاریخچه TUI NA


طب غربی در برابر طب چینی

در اوایل قرن بیستم طب چینی به لحاظ رقابت با طب غربی که مبتنی بر درمان بر طبق علایم مرضی است بسیار ضعیف بود و این تصور می رفت که طب سنتی چینی کاملا از بین خواهد رفت.بین سالهای48-1912در زمان حکومت گوو مین دانگ پزشکهایی که در غرب تحصیل کرده بودند از ژاپن به چین بازگشتند و پیشنهاد کردند که طب سنتی چینی ممنوع شود.خوشبختانه طی سخنرانیهایی در 17 مارس سال 1929 این مساله با مخالفت انجمن ملی پزشکی در شانگهای روبرو شد.این روز در تاریخ چین ثبت شد و روز پزشکان نام گرفت. مائو نیز،تا سالهای 35-1934مخالف طب سنتی چین بود.در این سالها هیچ دارو یا بیهوش کننده و یا لوازم جراحی در اختیار نبود و پزشکان سنتی چینی به یاری سربازان بیمار و زخمی شتافتند و نتایج حیرت آوری بدست آمد.

از آن زمان به بعد طب سنتی چینی (TCM)جایگاه خود را در کنار طب مدرن محکم کرد و پس از تشکیل جمهوری خلق چین در 1948 تمام بخشهای TCMحمایت شده و رشد بسیاری یافتند. در سال 1956اولین دوره رسمی آموزشی TUI NAدر شانگهای تشکیل شد و بیمارستانها نیز خود را با شرایط جدید وفق داده و بخش هایی مربوط به TUI NAرا تاسیس کردند تا سال 1974موسسات آموزشی TUI NAدر سر تا سر چین تاسیس شده بودند و در سال 1978 تمام بیمارستانها دارای بخش مربوط به TCMبودند مراکز بین المللی آموزش TCMنیز در شهر بیجینگ،نانجینگ و شانگهای تاسیس شدند.در سال 1987انجمن ملی TUI NAتشکیل شد تا با برگزاری نشست های منظم متخصصان TUI NAقادر به انتقال تجربیات خود و نیز ارایه مقاله هایی در این زمینه باشند


آینده TUI NA


در بیست سال اخیر با توجه به افزایش افرادی که در جستجوی راه هایی جایگزین به منظور پرهیز از درمانهای دارویی بوده اند.طب سنتی چینی رواج قابل توجهی در غرب پیدا کرده است.

امروزه تحقیقات قابل توجهی در باب طب سوزنی چینی،طب گیاهی، TUI NA،QI GONGبه عمل می آید و پزشکان غربی نیز روز به روز با توجه به گزارش های بیمارانشان مبنی بر موثر بودن شیوه های درمان چینی توجه بیشتری نسبت به این متد های درمانی پیدا کرده و دید بازتری نسبت به این مسئله پیدا میکنند.من معتقدم که با وارد شدن در قرن بیست و یک ما شاهد یکپارچه شدنTCM و دیگر شیوه های درمانی در طب غرب باشیم.این امر موجب خواهد شد تا برای بیماران سیستمی بهداشتی فراهم شود که قادر است از تمام متد ها و شیوه های موجود در پزشکی استفاده کند. این امر نیز موجب خواهد شد که گزینه های درمانی افزایش یافته و اثرات جانبی و هزینه ها کاهش یابد.چنانچه پزشکان و متخصصان این شیوه های خاص درمانی در کنار هم به فعالیت بپردازند سلامت بهداشت عمومی مردم در وضعیت مناسبی قرار خواهد گرفت.

منبع: اینترنت.

منوی آکاردئونی

صفه اصلی

سایر مطالب

سبکهای ماساژ در دنیا

امکانات

مطالب علمی ماساژ

فروشگاه

اطلاعات تماس

مدیر وب‌سایت و ماساژدهندۀ آقایان:

تلفن ثابت: ۰۲۱۸۸۶۹۲۰۶۵  02188692065 سعادت آباد.

لطفا ابتدا با تلفن ثابت تماس بگیرید. درصورت عدم پاسخگویی، باتلفن همراه، تماس بگیرید: تلفن همراه: 09373234130 ۰۹۳۷۳۲۳۴۱۳۰ امیر .

در صورت عدم پاسخگویی با تلفن همراه نیز، که ممکن است در آن زمان مشتری ماساژ داشته باشم، پیغام خود را بگذارید تا با شما تماس گرفته شود. ساعت ارائه خدمات: از ۸ صبح تا ۱۱ شب.    ۴ یا ۵ ساعت قبل، تلفنی وقت بگیرید. ساعات تماس: از ۸ صبح تا ۱۲ شب.

Contact Us:   Tell: +989373234130

                          +982188692065 Saadat Abad,Tehran.

Instagram: massage.iran.ir

فروش پوستر رنگی آموزشی ماساژ درمانی (یومی هو تراپی: Yumeiho Therapy)

 قروشکتابِ: خواب‌درمانی جامع (خواب‌درمانی بیست دقیقه‌ای)

 تصویرسازی ذهنی مثبت و قوی برای مداوای بیماریهای سخت و ناعلاج، و خودهیپنوتیزم برای رسیدن به حالت خلسه جهت خود شناسی روحی، و تأثیر ذهن بر جسم.

فروش کتاب «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن». قابل استفاده با:

۱. « طب سوزنی با سوزن »

۲. « طب سوزنی ، ‌بدون استفاده از سوزن ، با دستگاه »

۳. « شیاتسو، طب فشاری با انگشت دست، ماساژ »

 

فروش کتاب «یوگا در هفت مرحله از مبتدی تا عالی».  کندالینی، تنفس، حس ششم، چشم سوم، چاکرا، مدیتیشن، تله پاتی کالبد اثیری، هاله نورانی.

 

فروش کتاب «قدرتهای ذهنی». مطالعه کتاب با (روح- کالبد اثیری) نویسنده کتاب، در عالم خواب بوسیله کالبد اثیری (کالبد اختری- روان) در کتاب: قدرتهای ذهنی(خودآموز روحی-روش مطالعه با نویسنده کتاب).